Archive for December 12, 2010


12hb Disember 2010-  Penang Chess Open 2010 telah melabuhkan tirainya dengan penyertaan 71 orang pemain dari pelbagai negara seperti Uzbekistan, Filipina, Bangladesh, Singapura, Vietnam, Indonesia, India & Thailand.

Pertandingan selama 5 hari ini telah dimenangi oleh IM Dimakiling Oliver dari Filipina melalui sistem pemutus kedua setelah beliau terikat jumlah pungutan 7.5 mata dengan rakan senegaranya Ke-2 IM Barbosa Oliver. Dikedudukan Ke-3 GM Murshed Niaz dari Bangladesh, Ke-4 GM Ranola Yves, Ke-5 IM Chiong Zacarias Romero Luis, Ke-6 IM Mas Hafizulhelmi, Ke-7 FM Pascua Haridas, Ke-8 NM Tan Khai Boon, Ke-9 Olay Edgar Reggie & Ke-10 FM De Ramos Julius.

Winner IM Oliver Dimakiling

2nd Place IM Oliver Barbosa (INQUIRER/JOSEPH AGCAOILI)

3rd Place GM Murshed Niaz (Photo chessbase.com)

Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 IM Dimakiling Oliver 2414 PHI 56s1 14w1 16s1 3w1 6s1 4w½ 2s½ 10w1 5w½ 7,5 54,5 44,25 41,0
2 IM Barbosa Oliver 2451 PHI 36w½ 25s1 19s1 9w1 7s1 5w1 1w½ 4s½ 11w1 7,5 53,5 44,25 38,0
3 GM Murshed Niaz 2429 BAN 29s1 21w1 15s½ 1s0 22w1 16w½ 31s1 12w1 4w1 7,0 51,0 37,75 33,5
4 IM Ranola Yves 2371 PHI 17w1 22s½ 34w1 11s1 10w1 1s½ 13w1 2w½ 3s0 6,5 55,0 38,00 37,0
5 IM Chiong Zacarias Romero Luis 2358 PHI 68s1 47w1 28s½ 15w1 12s½ 2s0 20w1 16w1 1s½ 6,5 50,0 33,25 34,5
6 IM Mas Hafizulhelmi 2423 MAS 45w1 8s1 11w½ 18s1 1w0 10s0 43w1 13s1 9w½ 6,0 51,0 31,50 32,0
7 FM Pascua Haridas 2362 PHI 52w1 20s1 12w½ 22s1 2w0 18s1 10w½ 8s½ 15w½ 6,0 50,5 31,00 33,5
8 Tan Khai Boon 2126 MAS 31s1 6w0 30s1 24w½ 26s1 9w1 15s½ 7w½ 14s½ 6,0 49,5 32,00 31,0
9 Olay Edgar Reggie 2345 PHI 39w1 34s½ 23w1 2s0 14w1 8s0 38w1 17s1 6s½ 6,0 49,5 30,75 30,5
10 FM De Ramos Julius 2362 PHI 41s1 33w½ 32s1 28w1 4s0 6w1 7s½ 1s0 21w1 6,0 49,5 30,25 32,5
11 Udani Ian 2285 PHI 54s1 24w1 6s½ 4w0 33s1 12w½ 46s1 21w1 2s0 6,0 48,0 28,00 32,5
12 Lee Kim Han Edward 2144 MAS 64s1 37w1 7s½ 16w½ 5w½ 11s½ 44w1 3s0 23w1 6,0 47,5 28,50 32,0
13 FM Castellano Christopher 2252 PHI 50s1 19w0 33s1 47w1 35s1 21w1 4s0 6w0 24s1 6,0 45,0 27,00 32,0
14 Eng Andre Jerome 2111 SIN 58w1 1s0 45w1 46s½ 9s0 41w1 35s1 31w1 8w½ 6,0 44,5 26,00 28,5
15 Ng Tze Han 2282 MAS 61w1 67s1 3w½ 5s0 43w½ 49s1 8w½ 22s1 7s½ 6,0 44,0 26,00 31,0
16 Foo Benjamin 2154 SIN 53w1 30s1 1w0 12s½ 34w1 3s½ 19w1 5s0 20w½ 5,5 51,0 27,75 30,5
17 Mariano Nelson III 2153 PHI 4s0 48w1 37s1 35w0 30s1 46w½ 33s1 9w0 32s1 5,5 43,5 24,50 26,0
18 Madjidov Jasur 2237 UZB 65s1 27w½ 26s1 6w0 24s1 7w0 21s0 35w1 34s1 5,5 43,5 24,25 28,0
19 Wong Jianwen 1913 MAS 63w1 13s1 2w0 43s½ 31s½ 47w1 16s0 32w½ 33s1 5,5 43,0 23,50 28,5
20 Lim Zhuo Ren 2074 MAS 69s1 7w0 56s1 39w1 21s0 37w1 5s0 46w1 16s½ 5,5 41,5 21,25 28,5
21 Yeap Eng Chiam 2124 MAS 43w1 3s0 36w1 49s1 20w1 13s0 18w1 11s0 10s0 5,0 48,5 23,50 30,0
22 Yeoh Li Tian 2122 MAS 57s1 4w½ 27s1 7w0 3s0 29w1 34s1 15w0 26s½ 5,0 48,0 23,25 27,5
23 Thong Yung Cheng 1967 MAS 32s½ 51w1 9s0 26w0 39s½ 42w1 37s1 27w1 12s0 5,0 43,5 22,00 24,0
24 Ismail Ahmad 1991 MAS 49w1 11s0 62w1 8s½ 18w0 25s½ 36w1 44s1 13w0 5,0 43,5 20,50 26,0
25 Rosli Ahmad Afiq Afyfy 1914 MAS 48s½ 2w0 51s1 31w0 53s1 24w½ 40w½ 47s1 28s½ 5,0 42,0 20,75 22,5
26 Do Thi Thuong 0 VIE 40w1 38s½ 18w0 23s1 8w0 32s0 67w1 43s1 22w½ 5,0 41,5 20,75 24,5
27 Vasanth Vishnu Naik 1867 IND -1 18s½ 22w0 40s½ 44w0 55s1 49w1 23s0 45w1 5,0 40,0 21,00 24,0
28 Loo Swee Leong 2149 MAS 59w1 62s1 5w½ 10s0 46w0 44s0 54w1 38s1 25w½ 5,0 39,5 19,75 26,0
29 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1845 MAS 3w0 58s1 43w0 60s½ 51w1 22s0 61w1 40s½ 46s1 5,0 38,5 18,50 21,0
30 Ajeet Singh Roshan 1854 MAS 71s1 16w0 8w0 55s1 17w0 62s1 32w0 48s1 44w1 5,0 36,5 15,00 22,0
31 Tan Hong Ghee 2140 MAS 8w0 53s½ 66w1 25s1 19w½ 45s1 3w0 14s0 36w½ 4,5 44,0 18,25 24,0
32 Lee Kah Meng Elgin 1936 MAS 23w½ 66s1 10w0 44s½ 45w0 26w1 30s1 19s½ 17w0 4,5 42,5 19,75 23,5
33 Bersamina Paulo 2068 PHI 55w1 10s½ 13w0 53s1 11w0 67s1 17w0 45s1 19w0 4,5 42,5 16,50 25,0
34 Nik Nik Ahmad Farouqi 2066 MAS 70s1 9w½ 4s0 63w1 16s0 39w1 22w0 53s1 18w0 4,5 40,5 15,00 25,0
35 Azman Hisham Mohd Nabil 2029 MAS 62w0 59s1 60w1 17s1 13w0 43s½ 14w0 18s0 53w1 4,5 40,0 18,00 24,0
36 Tan Jun Feng 1854 MAS 2s½ 46w½ 21s0 42w1 47s0 63w1 24s0 64w1 31s½ 4,5 40,0 18,00 21,0
37 Tan Li Ting 1858 MAS 44w1 12s0 17w0 59s1 62w1 20s0 23w0 60s1 39w½ 4,5 40,0 15,75 22,5
38 Ibni Hajar Amri 2039 MAS 51s½ 26w½ 39s0 52w1 41s½ 54w1 9s0 28w0 57s1 4,5 39,0 16,75 22,0
39 WFM Nur Najiha Hisham 1791 MAS 9s0 70w1 38w1 20s0 23w½ 34s0 60w½ 49s1 37s½ 4,5 39,0 16,50 21,5
40 Mandar Tahmankar 2106 IND 26s0 50w½ 48s½ 27w½ 61s½ 57w1 25s½ 29w½ 41s½ 4,5 38,5 18,50 20,0
41 Lee Kai Jie Edward 1821 SIN 10w0 60s0 57w1 71s1 38w½ 14s0 48w½ 61s1 40w½ 4,5 36,0 14,00 19,5
42 Ramakrishnan Ramesh 0 MAS 67w0 61s1 49w0 36s0 68w1 23s0 50w1 55s1 43w½ 4,5 33,5 15,50 18,5
43 Che Hassan Abdullah 2080 MAS 21s0 65w1 29s1 19w½ 15s½ 35w½ 6s0 26w0 42s½ 4,0 44,5 18,25 23,0
44 William Lee Kah Howe 0 MAS 37s0 54w½ 50s1 32w½ 27s1 28w1 12s0 24w0 30s0 4,0 42,0 17,50 23,0
45 Limono Handjojo 1845 INA 6s0 57w1 14s0 48w1 32s1 31w0 47s1 33w0 27s0 4,0 41,5 16,00 22,0
46 Low Jun Jian 1914 MAS 66w½ 36s½ 71w1 14w½ 28s1 17s½ 11w0 20s0 29w0 4,0 41,0 15,25 25,5
47 Yusof Kamaluddin 2060 MAS 60w1 5s0 52w1 13s0 36w1 19s0 45w0 25w0 64s1 4,0 41,0 14,00 22,0
48 Tan Huey Ping Andrew 0 MAS 25w½ 17s0 40w½ 45s0 59w1 50s½ 41s½ 30w0 65s1 4,0 39,0 15,50 17,5
49 Looi Xin Hao 2022 MAS 24s0 64w1 42s1 21w0 63s1 15w0 27s0 39w0 58w1 4,0 38,5 13,50 21,0
50 Ooi Zhi Yang 1729 MAS 13w0 40s½ 44w0 51s0 58w1 48w½ 42s0 66s1 63w1 4,0 35,5 12,75 14,0
51 Lim Jun Ying Malcolm 0 SIN 38w½ 23s0 25w0 50w1 29s0 53w0 70s1 54s½ 61w1 4,0 35,0 12,50 15,5
52 Low Jun Keat 1804 MAS 7s0 69w1 47s0 38s0 55w0 64w0 -1 62s1 60w+ 4,0 31,5 10,50 14,0
53 Soh Isaak Ethan Hong Han 1683 SIN 16s0 31w½ 54s1 33w0 25w0 51s1 56s1 34w0 35s0 3,5 39,5 13,25 18,0
54 Sivanesan Subramanian 1790 MAS 11w0 44s½ 53w0 58s1 60w1 38s0 28s0 51w½ 55w½ 3,5 37,5 12,75 16,5
55 Kalivanan Suniil 0 MAS 33s0 56w0 64s1 30w0 52s1 27w0 63s1 42w0 54s½ 3,5 34,0 10,25 15,5
56 Campi William 1838 THA 1w0 55s1 20w0 62s0 70w1 61s0 53w0 59s½ 67w1 3,5 33,0 9,25 15,0
57 Boey Jin Huey 0 MAS 22w0 45s0 41s0 64w1 71w1 40s0 68w½ 67s1 38w0 3,5 32,0 8,00 14,5
58 Dass Anthony 0 MAS 14s0 29w0 65s½ 54w0 50s0 71w1 69s1 68w1 49s0 3,5 31,5 7,50 12,5
59 Hoh Tjin Li 1650 MAS 28s0 35w0 70s1 37w0 48s0 69w½ 65s½ 56w½ 68s1 3,5 31,0 8,75 12,5
60 Lieu Chin Yung 0 MAS 47s0 41w1 35s0 29w½ 54s0 65w1 39s½ 37w0 52s- 3,0 37,0 12,25 16,5
61 Lee Say Siong John 1785 SIN 15s0 42w0 69s1 67s½ 40w½ 56w1 29s0 41w0 51s0 3,0 36,5 9,00 16,5
62 Lim Chuin Khai 0 MAS 35s1 28w0 24s0 56w1 37s0 30w0 64s0 52w0 -1 3,0 36,0 10,50 16,0
63 Tan Tommy Tze Lin 0 SIN 19s0 68w1 67w1 34s0 49w0 36s0 55w0 -1 50s0 3,0 34,0 8,00 17,0
64 Atthaworadej Woradej 1636 THA 12w0 49s0 55w0 57s0 66w1 52s1 62w1 36s0 47w0 3,0 33,5 8,00 12,0
65 Nithyalakshmi Sivanesan 1710 MAS 18w0 43s0 58w½ 66s1 67w0 60s0 59w½ 69s1 48w0 3,0 31,0 8,00 13,0
66 Lohanathan a/l Ponniah 0 MAS 46s½ 32w0 31s0 65w0 64s0 -1 71s½ 50w0 70w1 3,0 28,0 6,50 11,0
67 Khor Bean Hwa 1931 MAS 42s1 15w0 63s0 61w½ 65s1 33w0 26s0 57w0 56s0 2,5 35,5 9,00 17,0
68 Shah Syed Iskandar 1801 MAS 5w0 63s0 -0 69w1 42s0 70w1 57s½ 58s0 59w0 2,5 30,5 5,25 11,5
69 Goh Yi Jie Jonathan 0 SIN 20w0 52s0 61w0 68s0 -1 59s½ 58w0 65w0 71s1 2,5 27,5 4,75 8,0
70 Lau Matthew Ende 0 SIN 34w0 39s0 59w0 -1 56s0 68s0 51w0 71w1 66s0 2,0 28,0 2,50 8,0
71 Woong William Zhi Wei 0 SIN 30w0 -1 46s0 41w0 57s0 58s0 66w½ 70s0 69w0 1,5 27,5 2,25 9,5

Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 Tin Jun Hao 1431 MAS 54s1 42w1 60s1 8w1 7s1 4w0 6w1 3s1 5w1 8,0 55,0 48,00 41,0
2 Muhammad Nurislam Hj Yahaya 1514 MAS 75s1 33w0 70s1 24w1 46s1 9w1 22w1 5s½ 4w1 7,5 49,5 41,00 36,0
3 Lau Xian Hui Rudolph 1224 SIN 47s1 37w1 11s1 10w1 9s1 5w0 8s1 1w0 29s1 7,0 56,5 41,50 39,0
4 Muhd Zikri Mat Zaki 1427 MAS 97w1 79s1 23w1 6s1 22w1 1s1 5s0 7w1 2s0 7,0 54,5 40,00 41,0
5 Yat Guo Jie 1851 MAS 24s½ 87w1 82s1 80w1 60s1 3s1 4w1 2w½ 1s0 7,0 51,0 36,50 38,5
6 Syazrin Abd Rahman 1528 MAS 104s1 53w1 36s1 4w0 37s1 41w1 1s0 15w1 13s1 7,0 48,5 33,50 36,0
7 Tang Wei Kit 1511 MAS 69w1 26s1 13w½ 51s1 1w0 27s1 14w1 4s0 22w1 6,5 52,0 34,00 34,5
8 Tang Kar Khei 1516 MAS 63w1 72s1 34w1 1s0 18w1 12s1 3w0 42s1 10w½ 6,5 52,0 33,75 35,5
9 Yap, Wan Lin 1661 MAS 66w1 44s1 25w1 12s1 3w0 2s0 18w½ 50s1 23w1 6,5 51,5 34,00 34,5
10 Lim Winsen 1503 MAS 76w1 52s1 56w1 3s0 34w1 14s½ 29w1 13w½ 8s½ 6,5 48,5 32,25 35,5
11 Liew, Ken Yew 1766 MAS 62w½ 84s1 3w0 50s1 26w½ 31w1 41s1 21s1 12w½ 6,5 47,5 32,50 30,5
12 Muhammad Taufik Azman 1499 MAS 102s1 16w1 33s1 9w0 61s1 8w0 35s1 17w1 11s½ 6,5 47,0 30,75 34,5
13 Chong Shao Hong 1312 MAS 61s1 40w1 7s½ 15w½ 19s½ 28w1 23w1 10s½ 6w0 6,0 52,0 32,50 34,0
14 Madhavan, Olivia 1793 MAS 81s1 36w0 53s1 55w1 54s1 10w½ 7s0 25w½ 37s1 6,0 45,5 28,00 31,0
15 Ooi Yen Hoe 1476 MAS 68w1 50s½ 65w1 13s½ 35w0 26s1 64w1 6s0 42w1 6,0 44,5 27,75 31,0
16 Marcus Chee Wei Ming 1229 MAS 85w1 12s0 57w1 25s½ 39w½ 34s0 72w1 44s1 40w1 6,0 44,0 27,25 27,5
17 Muhd Zharif Bin Mokhtar 1524 MAS 79w0 85s1 62w1 35s0 20w1 44s1 34w1 12s0 39w1 6,0 42,5 28,00 28,0
18 Kelly Lim Pei Ying 1422 MAS 36s0 109w1 102s1 43w1 8s0 61w1 9s½ 60w1 19s½ 6,0 42,5 24,75 29,0
19 Muhammad Anuwar Bin Abd Fatah 1479 MAS 88w½ 62s½ 66w1 26s½ 13w½ 79s1 63w1 22s½ 18w½ 6,0 41,5 26,50 29,5
20 Daniel Choo Zhenghao 1273 MAS 22w0 98s1 30w0 93s1 17s0 88w1 54s+ 48s1 38w1 6,0 41,5 24,50 24,0
21 Gan Leong Sitt 1507 MAS 82s0 95w1 71s1 61w0 70s1 46w1 37s1 11w0 33s1 6,0 40,5 26,50 28,0
22 Wong Yinn Long 1673 MAS 20s1 55w1 41s1 28w1 4s0 35w1 2s0 19w½ 7s0 5,5 52,0 28,00 35,0
23 Muhammad Nuriman Hj Yahaya 1531 MAS 58s1 46w1 4s0 32w1 28s½ 40w1 13s0 24w1 9s0 5,5 50,5 28,25 31,5
24 Andrea Foo Zhi Xin 1305 MAS 5w½ 27s1 39w½ 2s0 73w1 38s1 40w½ 23s0 57w1 5,5 49,0 27,50 27,5
25 Ng Jen Sheng 1440 MAS 95s1 43w1 9s0 16w½ 27s0 51w1 31s1 14s½ 30w½ 5,5 48,0 27,25 28,5
26 Yee Jian Yang 1338 MAS 45s1 7w0 89s1 19w½ 11s½ 15w0 77s1 41w1 28s½ 5,5 47,5 26,00 27,0
27 Mohd Khairul Nizam Bin Johariy 1254 MAS 35s½ 24w0 87s1 48s1 25w1 7w0 28s½ 45w1 47s½ 5,5 45,5 26,00 26,5
28 Yeoh Li Yuan 1450 MAS 93w1 83s1 38w1 22s0 23w½ 13s0 27w½ 63s1 26w½ 5,5 43,5 23,75 30,5
29 Madjidov Irgash 1740 UZB 53s0 105w1 81s1 36w1 40s½ 80w1 10s0 52w1 3w0 5,5 42,5 22,00 29,5
30 Mat Zaki Yeop 1650 MAS 33s0 100w1 20s1 59w1 41s0 37w0 61s1 46w1 25s½ 5,5 42,0 24,25 26,5
31 Lee Jun Wei 0 SIN 67w1 34s0 74w1 39s½ 65w1 11s0 25w0 81w1 52s1 5,5 41,5 22,00 27,0
32 Dilwen Ding Tze How 1367 MAS 64w1 38s0 68w1 23s0 63w0 69s½ 75w1 79s1 50w1 5,5 38,5 22,00 24,0
33 Shawn Foo Zhi Yu 1271 MAS 30w1 2s1 12w0 40w0 42s0 68s1 36w1 34s1 21w0 5,0 49,5 27,00 26,0
34 Andre Cheong Kai Bin 1409 MAS 109s1 31w1 8s0 45w1 10s0 16w1 17s0 33w0 66s1 5,0 47,5 23,50 28,0
35 Yoon Wei Ho 1344 MAS 27w½ 88s½ 77w1 17w1 15s1 22s0 12w0 38s0 60w+ 5,0 46,0 24,75 27,5
36 Ang Zhen Yuan 1404 MAS 18w1 14s1 6w0 29s0 91w1 60w0 33s0 69s1 63w1 5,0 45,0 23,00 25,0
37 Jason Teh Chee Ying 1405 MAS 107w1 3s0 63w1 56s1 6w0 30s1 21w0 64s1 14w0 5,0 45,0 19,00 28,0
38 Siti Aisyah Sabirin 1551 MAS 70s1 32w1 28s0 46w0 53s1 24w0 62s1 35w1 20s0 5,0 44,0 22,50 27,0
39 Naren a/l Odaiyappan 1417 MAS 106s1 51w½ 24s½ 31w½ 16s½ 43w½ 45s½ 55w1 17s0 5,0 44,0 22,25 27,5
40 Ooi Boon Hao 1451 MAS 94w1 13s0 83w1 33s1 29w½ 23s0 24s½ 71w1 16s0 5,0 44,0 21,00 28,0
41 Hoh Tjin Hui 1450 MAS 100s1 73w1 22w0 79s1 30w1 6s0 11w0 26s0 61s1 5,0 44,0 19,50 29,0
42 Dawson Tan Soon Wei 1410 MAS 96w1 1s0 67w0 88s1 33w1 56s1 60s1 8w0 15s0 5,0 44,0 19,50 27,0
43 Teh Ming Min 1135 MAS 57w1 25s0 44w1 18s0 67w1 39s½ 50w0 54s½ 72w1 5,0 43,0 22,25 25,0
44 Tan Jun Ying 1382 MAS 78s1 9w0 43s0 89w1 68s1 17w0 70s1 16w0 71s1 5,0 42,5 19,00 24,0
45 Worasuda Atthaworadej 0 MAS 26w0 69s1 72w1 34s0 52w½ 65s1 39w½ 27s0 74w1 5,0 41,0 20,50 24,0
46 Tan Jia Yun 1363 MAS 108w1 23s0 92w1 38s1 2w0 21s0 90w1 30s0 64w1 5,0 40,5 16,00 26,0
47 Devansh Sanjay Doshi 1436 SIN 3w0 67s0 86w1 76s1 62w½ 50s0 83w1 58s1 27w½ 5,0 40,0 19,75 21,0
48 Siti Khadijah Sabirin 1458 MAS 105s1 82w½ 51s0 27w0 84s1 71w½ 66s1 20w0 65s1 5,0 36,5 17,25 24,0
49 Ng Shi Yang 1435 MAS 56w0 68s0 84w1 85s1 66w1 64s0 79w½ 51s½ 62w1 5,0 35,5 19,00 21,5
50 Ng Shi Xuan 1314 MAS 89s1 15w½ 80s0 11w0 82s1 47w1 43s1 9w0 32s0 4,5 46,0 19,50 25,0
51 Ivan Lim Wei Jiet 1218 MAS 77w1 39s½ 48w1 7w0 80s0 25s0 67w1 49w½ 55s½ 4,5 44,5 20,25 24,5
52 Benjamin Lee Kah Teng 1336 MAS -1 10w0 96s1 54w0 45s½ 57s1 58w1 29s0 31w0 4,5 42,5 18,00 25,5
53 Nicolas Tan Yi Quan 1289 MAS 29w1 6s0 14w0 94s1 38w0 73s½ 85w1 57s0 79w1 4,5 42,0 17,50 21,0
54 Mohd Hafizan Omar 1461 MAS 1w0 86s1 91w1 52s1 14w0 63s0 20w- 43w½ 84s+ 4,5 42,0 17,00 23,0
55 Tan Lu Quan 1403 MAS 92w1 22s0 73w1 14s0 58w½ 62s½ 56w1 39s0 51w½ 4,5 41,0 18,00 24,0
56 Natania Ng Yi-Ning 1071 MAS 49s1 101w1 10s0 37w0 81s1 42w0 55s0 70w1 59s½ 4,5 40,5 17,25 24,5
57 Dielle Inmarn Lee 1462 MAS 43s0 106w1 16s0 69w1 71s½ 52w0 87s1 53w1 24s0 4,5 38,0 15,50 21,5
58 Muhammad Faqih Aminuddin 1244 MAS 23w0 92s0 97w1 103s1 55s½ 59w1 52s0 47w0 81s1 4,5 36,0 16,25 20,5
59 Muhammad Nurihsan Hj Yahaya 1394 MAS 65w0 94s1 88w1 30s0 79w0 58s0 93w1 76s1 56w½ 4,5 35,0 15,25 20,5
60 Amos Lai 1600 MAS 91w1 74s1 1w0 67s1 5w0 36s1 42w0 18s0 35s- 4,0 46,5 16,00 27,0
61 Krystal Valerie Soh 1303 MAS 13w0 93s1 64w1 21s1 12w0 18s0 30w0 68s1 41w0 4,0 46,0 17,00 23,0
62 Lee Zhi Wei 1291 MAS 11s½ 19w½ 17s0 105w1 47s½ 55w½ 38w0 77s1 49s0 4,0 44,0 17,00 21,0
63 Anand Low Hong Ren 1227 MAS 8s0 103w1 37s0 96w1 32s1 54w1 19s0 28w0 36s0 4,0 42,5 14,50 23,0
64 Lim Chee Kok Arnold 0 MAS 32s0 75w1 61s0 83s1 74w1 49w1 15s0 37w0 46s0 4,0 42,0 16,50 23,0
65 Evan Loo Hsien Rong 1340 MAS 59s1 80w½ 15s0 82w1 31s0 45w0 69w½ 88s1 48w0 4,0 41,5 15,50 22,5
66 Wong Yi Chee 1272 MAS 9s0 78w1 19s0 100w1 49s0 86w1 48w0 90s1 34w0 4,0 40,5 13,00 20,0
67 Andi Hartarto Wardana 1369 INA 31s0 47w1 42s1 60w0 43s0 87w½ 51s0 82w1 75s½ 4,0 40,0 17,00 19,5
68 Hj Yahaya Ahmad 1146 MAS 15s0 49w1 32s0 72s1 44w0 33w0 101s1 61w0 87s1 4,0 40,0 14,50 18,0
69 Jonathan Kow Wen Han 1204 MAS 7s0 45w0 95s1 57s0 93w1 32w½ 65s½ 36w0 98s1 4,0 40,0 14,25 16,5
70 Goh Jie Yi 1269 MAS 38w0 90s1 2w0 92s1 21w0 99s1 44w0 56s0 88w1 4,0 40,0 12,00 19,0
71 Lim Yu Chia 1261 MAS 83w0 107s1 21w0 90s1 57w½ 48s½ 74w1 40s0 44w0 4,0 37,5 13,25 21,5
72 Abigail Ng Xi-Ning 1352 MAS 103s1 8w0 45s0 68w0 105s1 78w1 16s0 86w1 43s0 4,0 37,5 11,00 20,0
73 Sarah Koh-Caleb 1177 MAS 86w1 41s0 55s0 101w1 24s0 53w½ 81s0 87w½ 91w1 4,0 34,5 12,25 19,0
74 Kabir Singh 1365 MAS 99s1 60w0 31s0 102w1 64s0 76w1 71s0 89w1 45s0 4,0 34,5 11,50 21,0
75 Oo Zhi Xin 1207 MAS 2w0 64s0 90w0 87w½ 104s1 100w1 32s0 96s1 67w½ 4,0 34,5 10,50 14,5
76 Low Wen Jun 1195 MAS 10s0 89w0 106s1 47w0 98s1 74s0 92w1 59w0 94s1 4,0 34,0 11,00 16,0
77 Elisha Chan Chu Heng 1127 MAS 51s0 104w1 35s0 81w0 101s1 91s1 26w0 62w0 89s1 4,0 32,5 10,50 18,0
78 Lai Wei Xun 1191 MAS 44w0 66s0 94w0 97s1 92w1 72s0 96w½ 83s½ 93w1 4,0 32,0 13,00 14,5
79 Fong Wei Siang William 1230 MAS 17s1 4w0 101s1 41w0 59s1 19w0 49s½ 32w0 53s0 3,5 46,0 15,50 22,5
80 Teoh Ern Sheng 1412 MAS 90w1 65s½ 50w1 5s0 51w1 29s0 -0 -0 -0 3,5 44,0 14,50 25,0
81 Lee Zhi Yan 1296 MAS 14w0 97s1 29w0 77s1 56w0 85s½ 73w1 31s0 58w0 3,5 41,5 13,75 19,0
82 Lye Yi Hui 1203 MAS 21w1 48s½ 5w0 65s0 50w0 83s0 103w1 67s0 100w1 3,5 38,5 13,00 17,0
83 Tan Wei Ting 1253 MAS 71s1 28w0 40s0 64w0 100s½ 82w1 47s0 78w½ 86s½ 3,5 36,5 12,25 17,0
84 Tan Yin Kuang 1274 MAS 87s½ 11w0 49s0 104w+ 48w0 90s0 100w1 85s1 54w- 3,5 36,0 11,00 15,5
85 Loke Teik Leng 1178 MAS 16s0 17w0 109s1 49w0 107s1 81w½ 53s0 84w0 92w1 3,5 35,5 8,75 15,0
86 Teh De Yong 1149 MAS 73s0 54w0 47s0 106w+ 103w1 66s0 91w1 72s0 83w½ 3,5 33,0 9,75 14,5
87 Lim Yu Ning 1267 MAS 84w½ 5s0 27w0 75s½ 94w1 67s½ 57w0 73s½ 68w0 3,0 39,5 10,75 15,5
88 Hugo Tan Wei Jin 1173 MAS 19s½ 35w½ 59s0 42w0 96s1 20s0 99w1 65w0 70s0 3,0 38,5 10,25 16,5
89 Ryan Chan Yi Meng 1196 MAS 50w0 76s1 26w0 44s0 90w0 98s1 94w1 74s0 77w0 3,0 36,5 10,00 15,0
90 Ong Ken Rui Gareth 1028 MAS 80s0 70w0 75s1 71w0 89s1 84w1 46s0 66w0 -0 3,0 36,0 10,50 16,0
91 Ang Zhen Wei 1269 MAS 60s0 99w1 54s0 98w1 36s0 77w0 86s0 95w1 73s0 3,0 34,0 9,00 16,0
92 Cyrus Nisban 0 MAS 55s0 58w1 46s0 70w0 78s0 102w1 76s0 101w1 85s0 3,0 34,0 9,00 14,0
93 Chua Jia-Tien 1085 MAS 28s0 61w0 99s1 20w0 69s0 108w1 59s0 103w1 78s0 3,0 32,5 5,00 13,0
94 Anna Ng Xuan-Ning 1118 MAS 40s0 59w0 78s1 53w0 87s0 107w1 89s0 99w1 76w0 3,0 31,5 7,50 13,0
95 Kyle Lim Kai Wu 1076 MAS 25w0 21s0 69w0 108s1 -0 -0 106w1 91s0 -1 3,0 31,5 6,00 10,0
96 Sulaiman Zaman 0 ENG 42s0 -1 52w0 63s0 88w0 104w1 78s½ 75w0 101s½ 3,0 31,0 7,75 14,0
97 Kevin Lim Kai Wen 1063 MAS 4s0 81w0 58s0 78w0 -0 -0 107s1 108w1 104s1 3,0 30,5 3,50 6,0
98 Yeoh Wen 1050 MAS 101s0 20w0 104s1 91s0 76w0 89w0 102s1 105s1 69w0 3,0 28,0 6,00 12,0
99 Lim Eng Hann 0 MAS 74w0 91s0 93w0 -1 102s1 70w0 88s0 94s0 105w1 3,0 26,5 6,50 12,0
100 Yeoh Ern 1100 MAS 41w0 30s0 108w1 66s0 83w½ 75s0 84s0 106w1 82s0 2,5 31,5 4,25 11,5
101 Nur Islamurni Hj Yahaya 1418 MAS 98w1 56s0 79w0 73s0 77w0 106s1 68w0 92s0 96w½ 2,5 30,5 6,25 13,5
102 Tan Min Wei 1181 MAS 12w0 108s1 18w0 74s0 99w0 92s0 98w0 -1 103s½ 2,5 29,5 3,50 10,5
103 Michael Yeoh Seong Jui 0 MAS 72w0 63s0 -1 58w0 86s0 105w1 82s0 93s0 102w½ 2,5 28,0 5,00 11,5
104 Tan Jia Xuan 1238 MAS 6w0 77s0 98w0 84s- 75w0 96s0 -1 107s1 97w0 2,0 29,5 3,00 5,0
105 Low Hao Jie 1120 MAS 48w0 29s0 107w1 62s0 72w0 103s0 108s1 98w0 99s0 2,0 27,5 1,50 10,0
106 Tan Jia Jin 1049 MAS 39w0 57s0 76w0 86s- 109w+ 101w0 95s0 100s0 108w1 2,0 26,5 2,50 6,0
107 Bernard Ong Yuan Jun 0 MAS 37s0 71w0 105s0 109w+ 85w0 94s0 97w0 104w0 -0 1,0 25,5 1,00 6,0
108 Jason Lim Tau Yi 0 MAS 46s0 102w0 100s0 95w0 -1 93s0 105w0 97s0 106s0 1,0 24,5 0,50 5,0
109 Abdul Hakim bin Noordin 1082 MAS 34w0 18s0 85w0 107s- 106s- -0 -0 -0 -0 0,0 32,5 0,00 0,0

Round 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 30 Tin Jun Hao 7 1 – 0 7 Yat Guo Jie 1
2 14 Muhammad Nurislam Hj Yahaya 1 – 0 7 Muhd Zikri Mat Zaki 31
3 3 Liew, Ken Yew 6 ½ – ½ 6 Muhammad Taufik Azman 18
4 53 Chong Shao Hong 6 0 – 1 6 Syazrin Abd Rahman 11
5 13 Tang Kar Khei 6 ½ – ½ 6 Lim Winsen 17
6 4 Madjidov Irgash 0 – 1 6 Lau Xian Hui Rudolph 74
7 15 Tang Wei Kit 1 – 0 Wong Yinn Long 5
8 6 Yap, Wan Lin 1 – 0 Muhammad Nuriman Hj Yahaya 10
9 19 Muhammad Anuwar Bin Abd Fatah ½ – ½ Kelly Lim Pei Ying 32
10 38 Jason Teh Chee Ying 5 0 – 1 5 Madhavan, Olivia 2
11 27 Ng Jen Sheng 5 ½ – ½ 5 Mat Zaki Yeop 7
12 60 Daniel Choo Zhenghao 5 1 – 0 5 Siti Aisyah Sabirin 9
13 12 Muhd Zharif Bin Mokhtar 5 1 – 0 5 Naren a/l Odaiyappan 34
14 62 Shawn Foo Zhi Yu 5 0 – 1 5 Gan Leong Sitt 16
15 20 Ooi Yen Hoe 5 1 – 0 5 Dawson Tan Soon Wei 36
16 72 Marcus Chee Wei Ming 5 1 – 0 5 Ooi Boon Hao 24
17 26 Yeoh Li Yuan 5 ½ – ½ 5 Yee Jian Yang 50
18 28 Devansh Sanjay Doshi ½ – ½ 5 Mohd Khairul Nizam Bin Johariy 67
19 54 Andrea Foo Zhi Xin 1 – 0 Dielle Inmarn Lee 21
20 44 Dilwen Ding Tze How 1 – 0 Ng Shi Xuan 52
21 51 Benjamin Lee Kah Teng 0 – 1 Lee Jun Wei 104
22 48 Yoon Wei Ho 4 + – – 4 Amos Lai 8
23 49 Evan Loo Hsien Rong 4 0 – 1 4 Siti Khadijah Sabirin 23
24 55 Krystal Valerie Soh 4 0 – 1 4 Hoh Tjin Hui 25
25 29 Ng Shi Yang 4 1 – 0 4 Lee Zhi Wei 57
26 61 Wong Yi Chee 4 0 – 1 4 Andre Cheong Kai Bin 37
27 39 Ang Zhen Yuan 4 1 – 0 4 Anand Low Hong Ren 73
28 40 Tan Lu Quan 4 ½ – ½ 4 Ivan Lim Wei Jiet 75
29 41 Muhammad Nurihsan Hj Yahaya 4 ½ – ½ 4 Natania Ng Yi-Ning 96
30 66 Lim Yu Chia 4 0 – 1 4 Tan Jun Ying 42
31 109 Worasuda Atthaworadej 4 1 – 0 4 Kabir Singh 45
32 46 Tan Jia Yun 4 1 – 0 4 Lim Chee Kok Arnold 105
33 88 Teh Ming Min 4 1 – 0 4 Abigail Ng Xi-Ning 47
34 59 Tan Yin Kuang – – + Mohd Hafizan Omar 22
35 76 Oo Zhi Xin ½ – ½ Andi Hartarto Wardana 43
36 56 Lee Zhi Yan 0 – 1 Muhammad Faqih Aminuddin 69
37 58 Nicolas Tan Yi Quan 1 – 0 Fong Wei Siang William 71
38 84 Sarah Koh-Caleb 3 1 – 0 3 Ang Zhen Wei 63
39 64 Goh Jie Yi 3 1 – 0 3 Hugo Tan Wei Jin 85
40 65 Lim Yu Ning 3 0 – 1 3 Hj Yahaya Ahmad 87
41 86 Teh De Yong 3 ½ – ½ 3 Tan Wei Ting 68
42 98 Yeoh Wen 3 0 – 1 3 Jonathan Kow Wen Han 77
43 79 Ryan Chan Yi Meng 3 0 – 1 3 Elisha Chan Chu Heng 89
44 91 Anna Ng Xuan-Ning 3 0 – 1 3 Low Wen Jun 80
45 81 Lai Wei Xun 3 1 – 0 3 Chua Jia-Tien 93
46 83 Loke Teik Leng 1 – 0 3 Cyrus Nisban 102
47 78 Lye Yi Hui 1 – 0 Yeoh Ern 92
48 33 Nur Islamurni Hj Yahaya 2 ½ – ½ Sulaiman Zaman 108
49 70 Tan Jia Xuan 2 0 – 1 2 Kevin Lim Kai Wen 97
50 107 Michael Yeoh Seong Jui 2 ½ – ½ 2 Tan Min Wei 82
51 106 Lim Eng Hann 2 1 – 0 2 Low Hao Jie 90
52 99 Tan Jia Jin 1 1 – 0 1 Jason Lim Tau Yi 103
53 95 Kyle Lim Kai Wu 2 1 bye
54 35 Teoh Ern Sheng 0 not paired
55 94 Abdul Hakim bin Noordin 0 0 not paired
56 100 Ong Ken Rui Gareth 3 0 not paired
57 101 Bernard Ong Yuan Jun 1 0 not paired