Archive for the ‘Chess News’ Category


Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 Tin Jun Hao 1431 MAS 54s1 42w1 60s1 8w1 7s1 4w0 6w1 3s1 5w1 8,0 55,0 48,00 41,0
2 Muhammad Nurislam Hj Yahaya 1514 MAS 75s1 33w0 70s1 24w1 46s1 9w1 22w1 5s½ 4w1 7,5 49,5 41,00 36,0
3 Lau Xian Hui Rudolph 1224 SIN 47s1 37w1 11s1 10w1 9s1 5w0 8s1 1w0 29s1 7,0 56,5 41,50 39,0
4 Muhd Zikri Mat Zaki 1427 MAS 97w1 79s1 23w1 6s1 22w1 1s1 5s0 7w1 2s0 7,0 54,5 40,00 41,0
5 Yat Guo Jie 1851 MAS 24s½ 87w1 82s1 80w1 60s1 3s1 4w1 2w½ 1s0 7,0 51,0 36,50 38,5
6 Syazrin Abd Rahman 1528 MAS 104s1 53w1 36s1 4w0 37s1 41w1 1s0 15w1 13s1 7,0 48,5 33,50 36,0
7 Tang Wei Kit 1511 MAS 69w1 26s1 13w½ 51s1 1w0 27s1 14w1 4s0 22w1 6,5 52,0 34,00 34,5
8 Tang Kar Khei 1516 MAS 63w1 72s1 34w1 1s0 18w1 12s1 3w0 42s1 10w½ 6,5 52,0 33,75 35,5
9 Yap, Wan Lin 1661 MAS 66w1 44s1 25w1 12s1 3w0 2s0 18w½ 50s1 23w1 6,5 51,5 34,00 34,5
10 Lim Winsen 1503 MAS 76w1 52s1 56w1 3s0 34w1 14s½ 29w1 13w½ 8s½ 6,5 48,5 32,25 35,5
11 Liew, Ken Yew 1766 MAS 62w½ 84s1 3w0 50s1 26w½ 31w1 41s1 21s1 12w½ 6,5 47,5 32,50 30,5
12 Muhammad Taufik Azman 1499 MAS 102s1 16w1 33s1 9w0 61s1 8w0 35s1 17w1 11s½ 6,5 47,0 30,75 34,5
13 Chong Shao Hong 1312 MAS 61s1 40w1 7s½ 15w½ 19s½ 28w1 23w1 10s½ 6w0 6,0 52,0 32,50 34,0
14 Madhavan, Olivia 1793 MAS 81s1 36w0 53s1 55w1 54s1 10w½ 7s0 25w½ 37s1 6,0 45,5 28,00 31,0
15 Ooi Yen Hoe 1476 MAS 68w1 50s½ 65w1 13s½ 35w0 26s1 64w1 6s0 42w1 6,0 44,5 27,75 31,0
16 Marcus Chee Wei Ming 1229 MAS 85w1 12s0 57w1 25s½ 39w½ 34s0 72w1 44s1 40w1 6,0 44,0 27,25 27,5
17 Muhd Zharif Bin Mokhtar 1524 MAS 79w0 85s1 62w1 35s0 20w1 44s1 34w1 12s0 39w1 6,0 42,5 28,00 28,0
18 Kelly Lim Pei Ying 1422 MAS 36s0 109w1 102s1 43w1 8s0 61w1 9s½ 60w1 19s½ 6,0 42,5 24,75 29,0
19 Muhammad Anuwar Bin Abd Fatah 1479 MAS 88w½ 62s½ 66w1 26s½ 13w½ 79s1 63w1 22s½ 18w½ 6,0 41,5 26,50 29,5
20 Daniel Choo Zhenghao 1273 MAS 22w0 98s1 30w0 93s1 17s0 88w1 54s+ 48s1 38w1 6,0 41,5 24,50 24,0
21 Gan Leong Sitt 1507 MAS 82s0 95w1 71s1 61w0 70s1 46w1 37s1 11w0 33s1 6,0 40,5 26,50 28,0
22 Wong Yinn Long 1673 MAS 20s1 55w1 41s1 28w1 4s0 35w1 2s0 19w½ 7s0 5,5 52,0 28,00 35,0
23 Muhammad Nuriman Hj Yahaya 1531 MAS 58s1 46w1 4s0 32w1 28s½ 40w1 13s0 24w1 9s0 5,5 50,5 28,25 31,5
24 Andrea Foo Zhi Xin 1305 MAS 5w½ 27s1 39w½ 2s0 73w1 38s1 40w½ 23s0 57w1 5,5 49,0 27,50 27,5
25 Ng Jen Sheng 1440 MAS 95s1 43w1 9s0 16w½ 27s0 51w1 31s1 14s½ 30w½ 5,5 48,0 27,25 28,5
26 Yee Jian Yang 1338 MAS 45s1 7w0 89s1 19w½ 11s½ 15w0 77s1 41w1 28s½ 5,5 47,5 26,00 27,0
27 Mohd Khairul Nizam Bin Johariy 1254 MAS 35s½ 24w0 87s1 48s1 25w1 7w0 28s½ 45w1 47s½ 5,5 45,5 26,00 26,5
28 Yeoh Li Yuan 1450 MAS 93w1 83s1 38w1 22s0 23w½ 13s0 27w½ 63s1 26w½ 5,5 43,5 23,75 30,5
29 Madjidov Irgash 1740 UZB 53s0 105w1 81s1 36w1 40s½ 80w1 10s0 52w1 3w0 5,5 42,5 22,00 29,5
30 Mat Zaki Yeop 1650 MAS 33s0 100w1 20s1 59w1 41s0 37w0 61s1 46w1 25s½ 5,5 42,0 24,25 26,5
31 Lee Jun Wei 0 SIN 67w1 34s0 74w1 39s½ 65w1 11s0 25w0 81w1 52s1 5,5 41,5 22,00 27,0
32 Dilwen Ding Tze How 1367 MAS 64w1 38s0 68w1 23s0 63w0 69s½ 75w1 79s1 50w1 5,5 38,5 22,00 24,0
33 Shawn Foo Zhi Yu 1271 MAS 30w1 2s1 12w0 40w0 42s0 68s1 36w1 34s1 21w0 5,0 49,5 27,00 26,0
34 Andre Cheong Kai Bin 1409 MAS 109s1 31w1 8s0 45w1 10s0 16w1 17s0 33w0 66s1 5,0 47,5 23,50 28,0
35 Yoon Wei Ho 1344 MAS 27w½ 88s½ 77w1 17w1 15s1 22s0 12w0 38s0 60w+ 5,0 46,0 24,75 27,5
36 Ang Zhen Yuan 1404 MAS 18w1 14s1 6w0 29s0 91w1 60w0 33s0 69s1 63w1 5,0 45,0 23,00 25,0
37 Jason Teh Chee Ying 1405 MAS 107w1 3s0 63w1 56s1 6w0 30s1 21w0 64s1 14w0 5,0 45,0 19,00 28,0
38 Siti Aisyah Sabirin 1551 MAS 70s1 32w1 28s0 46w0 53s1 24w0 62s1 35w1 20s0 5,0 44,0 22,50 27,0
39 Naren a/l Odaiyappan 1417 MAS 106s1 51w½ 24s½ 31w½ 16s½ 43w½ 45s½ 55w1 17s0 5,0 44,0 22,25 27,5
40 Ooi Boon Hao 1451 MAS 94w1 13s0 83w1 33s1 29w½ 23s0 24s½ 71w1 16s0 5,0 44,0 21,00 28,0
41 Hoh Tjin Hui 1450 MAS 100s1 73w1 22w0 79s1 30w1 6s0 11w0 26s0 61s1 5,0 44,0 19,50 29,0
42 Dawson Tan Soon Wei 1410 MAS 96w1 1s0 67w0 88s1 33w1 56s1 60s1 8w0 15s0 5,0 44,0 19,50 27,0
43 Teh Ming Min 1135 MAS 57w1 25s0 44w1 18s0 67w1 39s½ 50w0 54s½ 72w1 5,0 43,0 22,25 25,0
44 Tan Jun Ying 1382 MAS 78s1 9w0 43s0 89w1 68s1 17w0 70s1 16w0 71s1 5,0 42,5 19,00 24,0
45 Worasuda Atthaworadej 0 MAS 26w0 69s1 72w1 34s0 52w½ 65s1 39w½ 27s0 74w1 5,0 41,0 20,50 24,0
46 Tan Jia Yun 1363 MAS 108w1 23s0 92w1 38s1 2w0 21s0 90w1 30s0 64w1 5,0 40,5 16,00 26,0
47 Devansh Sanjay Doshi 1436 SIN 3w0 67s0 86w1 76s1 62w½ 50s0 83w1 58s1 27w½ 5,0 40,0 19,75 21,0
48 Siti Khadijah Sabirin 1458 MAS 105s1 82w½ 51s0 27w0 84s1 71w½ 66s1 20w0 65s1 5,0 36,5 17,25 24,0
49 Ng Shi Yang 1435 MAS 56w0 68s0 84w1 85s1 66w1 64s0 79w½ 51s½ 62w1 5,0 35,5 19,00 21,5
50 Ng Shi Xuan 1314 MAS 89s1 15w½ 80s0 11w0 82s1 47w1 43s1 9w0 32s0 4,5 46,0 19,50 25,0
51 Ivan Lim Wei Jiet 1218 MAS 77w1 39s½ 48w1 7w0 80s0 25s0 67w1 49w½ 55s½ 4,5 44,5 20,25 24,5
52 Benjamin Lee Kah Teng 1336 MAS -1 10w0 96s1 54w0 45s½ 57s1 58w1 29s0 31w0 4,5 42,5 18,00 25,5
53 Nicolas Tan Yi Quan 1289 MAS 29w1 6s0 14w0 94s1 38w0 73s½ 85w1 57s0 79w1 4,5 42,0 17,50 21,0
54 Mohd Hafizan Omar 1461 MAS 1w0 86s1 91w1 52s1 14w0 63s0 20w- 43w½ 84s+ 4,5 42,0 17,00 23,0
55 Tan Lu Quan 1403 MAS 92w1 22s0 73w1 14s0 58w½ 62s½ 56w1 39s0 51w½ 4,5 41,0 18,00 24,0
56 Natania Ng Yi-Ning 1071 MAS 49s1 101w1 10s0 37w0 81s1 42w0 55s0 70w1 59s½ 4,5 40,5 17,25 24,5
57 Dielle Inmarn Lee 1462 MAS 43s0 106w1 16s0 69w1 71s½ 52w0 87s1 53w1 24s0 4,5 38,0 15,50 21,5
58 Muhammad Faqih Aminuddin 1244 MAS 23w0 92s0 97w1 103s1 55s½ 59w1 52s0 47w0 81s1 4,5 36,0 16,25 20,5
59 Muhammad Nurihsan Hj Yahaya 1394 MAS 65w0 94s1 88w1 30s0 79w0 58s0 93w1 76s1 56w½ 4,5 35,0 15,25 20,5
60 Amos Lai 1600 MAS 91w1 74s1 1w0 67s1 5w0 36s1 42w0 18s0 35s- 4,0 46,5 16,00 27,0
61 Krystal Valerie Soh 1303 MAS 13w0 93s1 64w1 21s1 12w0 18s0 30w0 68s1 41w0 4,0 46,0 17,00 23,0
62 Lee Zhi Wei 1291 MAS 11s½ 19w½ 17s0 105w1 47s½ 55w½ 38w0 77s1 49s0 4,0 44,0 17,00 21,0
63 Anand Low Hong Ren 1227 MAS 8s0 103w1 37s0 96w1 32s1 54w1 19s0 28w0 36s0 4,0 42,5 14,50 23,0
64 Lim Chee Kok Arnold 0 MAS 32s0 75w1 61s0 83s1 74w1 49w1 15s0 37w0 46s0 4,0 42,0 16,50 23,0
65 Evan Loo Hsien Rong 1340 MAS 59s1 80w½ 15s0 82w1 31s0 45w0 69w½ 88s1 48w0 4,0 41,5 15,50 22,5
66 Wong Yi Chee 1272 MAS 9s0 78w1 19s0 100w1 49s0 86w1 48w0 90s1 34w0 4,0 40,5 13,00 20,0
67 Andi Hartarto Wardana 1369 INA 31s0 47w1 42s1 60w0 43s0 87w½ 51s0 82w1 75s½ 4,0 40,0 17,00 19,5
68 Hj Yahaya Ahmad 1146 MAS 15s0 49w1 32s0 72s1 44w0 33w0 101s1 61w0 87s1 4,0 40,0 14,50 18,0
69 Jonathan Kow Wen Han 1204 MAS 7s0 45w0 95s1 57s0 93w1 32w½ 65s½ 36w0 98s1 4,0 40,0 14,25 16,5
70 Goh Jie Yi 1269 MAS 38w0 90s1 2w0 92s1 21w0 99s1 44w0 56s0 88w1 4,0 40,0 12,00 19,0
71 Lim Yu Chia 1261 MAS 83w0 107s1 21w0 90s1 57w½ 48s½ 74w1 40s0 44w0 4,0 37,5 13,25 21,5
72 Abigail Ng Xi-Ning 1352 MAS 103s1 8w0 45s0 68w0 105s1 78w1 16s0 86w1 43s0 4,0 37,5 11,00 20,0
73 Sarah Koh-Caleb 1177 MAS 86w1 41s0 55s0 101w1 24s0 53w½ 81s0 87w½ 91w1 4,0 34,5 12,25 19,0
74 Kabir Singh 1365 MAS 99s1 60w0 31s0 102w1 64s0 76w1 71s0 89w1 45s0 4,0 34,5 11,50 21,0
75 Oo Zhi Xin 1207 MAS 2w0 64s0 90w0 87w½ 104s1 100w1 32s0 96s1 67w½ 4,0 34,5 10,50 14,5
76 Low Wen Jun 1195 MAS 10s0 89w0 106s1 47w0 98s1 74s0 92w1 59w0 94s1 4,0 34,0 11,00 16,0
77 Elisha Chan Chu Heng 1127 MAS 51s0 104w1 35s0 81w0 101s1 91s1 26w0 62w0 89s1 4,0 32,5 10,50 18,0
78 Lai Wei Xun 1191 MAS 44w0 66s0 94w0 97s1 92w1 72s0 96w½ 83s½ 93w1 4,0 32,0 13,00 14,5
79 Fong Wei Siang William 1230 MAS 17s1 4w0 101s1 41w0 59s1 19w0 49s½ 32w0 53s0 3,5 46,0 15,50 22,5
80 Teoh Ern Sheng 1412 MAS 90w1 65s½ 50w1 5s0 51w1 29s0 -0 -0 -0 3,5 44,0 14,50 25,0
81 Lee Zhi Yan 1296 MAS 14w0 97s1 29w0 77s1 56w0 85s½ 73w1 31s0 58w0 3,5 41,5 13,75 19,0
82 Lye Yi Hui 1203 MAS 21w1 48s½ 5w0 65s0 50w0 83s0 103w1 67s0 100w1 3,5 38,5 13,00 17,0
83 Tan Wei Ting 1253 MAS 71s1 28w0 40s0 64w0 100s½ 82w1 47s0 78w½ 86s½ 3,5 36,5 12,25 17,0
84 Tan Yin Kuang 1274 MAS 87s½ 11w0 49s0 104w+ 48w0 90s0 100w1 85s1 54w- 3,5 36,0 11,00 15,5
85 Loke Teik Leng 1178 MAS 16s0 17w0 109s1 49w0 107s1 81w½ 53s0 84w0 92w1 3,5 35,5 8,75 15,0
86 Teh De Yong 1149 MAS 73s0 54w0 47s0 106w+ 103w1 66s0 91w1 72s0 83w½ 3,5 33,0 9,75 14,5
87 Lim Yu Ning 1267 MAS 84w½ 5s0 27w0 75s½ 94w1 67s½ 57w0 73s½ 68w0 3,0 39,5 10,75 15,5
88 Hugo Tan Wei Jin 1173 MAS 19s½ 35w½ 59s0 42w0 96s1 20s0 99w1 65w0 70s0 3,0 38,5 10,25 16,5
89 Ryan Chan Yi Meng 1196 MAS 50w0 76s1 26w0 44s0 90w0 98s1 94w1 74s0 77w0 3,0 36,5 10,00 15,0
90 Ong Ken Rui Gareth 1028 MAS 80s0 70w0 75s1 71w0 89s1 84w1 46s0 66w0 -0 3,0 36,0 10,50 16,0
91 Ang Zhen Wei 1269 MAS 60s0 99w1 54s0 98w1 36s0 77w0 86s0 95w1 73s0 3,0 34,0 9,00 16,0
92 Cyrus Nisban 0 MAS 55s0 58w1 46s0 70w0 78s0 102w1 76s0 101w1 85s0 3,0 34,0 9,00 14,0
93 Chua Jia-Tien 1085 MAS 28s0 61w0 99s1 20w0 69s0 108w1 59s0 103w1 78s0 3,0 32,5 5,00 13,0
94 Anna Ng Xuan-Ning 1118 MAS 40s0 59w0 78s1 53w0 87s0 107w1 89s0 99w1 76w0 3,0 31,5 7,50 13,0
95 Kyle Lim Kai Wu 1076 MAS 25w0 21s0 69w0 108s1 -0 -0 106w1 91s0 -1 3,0 31,5 6,00 10,0
96 Sulaiman Zaman 0 ENG 42s0 -1 52w0 63s0 88w0 104w1 78s½ 75w0 101s½ 3,0 31,0 7,75 14,0
97 Kevin Lim Kai Wen 1063 MAS 4s0 81w0 58s0 78w0 -0 -0 107s1 108w1 104s1 3,0 30,5 3,50 6,0
98 Yeoh Wen 1050 MAS 101s0 20w0 104s1 91s0 76w0 89w0 102s1 105s1 69w0 3,0 28,0 6,00 12,0
99 Lim Eng Hann 0 MAS 74w0 91s0 93w0 -1 102s1 70w0 88s0 94s0 105w1 3,0 26,5 6,50 12,0
100 Yeoh Ern 1100 MAS 41w0 30s0 108w1 66s0 83w½ 75s0 84s0 106w1 82s0 2,5 31,5 4,25 11,5
101 Nur Islamurni Hj Yahaya 1418 MAS 98w1 56s0 79w0 73s0 77w0 106s1 68w0 92s0 96w½ 2,5 30,5 6,25 13,5
102 Tan Min Wei 1181 MAS 12w0 108s1 18w0 74s0 99w0 92s0 98w0 -1 103s½ 2,5 29,5 3,50 10,5
103 Michael Yeoh Seong Jui 0 MAS 72w0 63s0 -1 58w0 86s0 105w1 82s0 93s0 102w½ 2,5 28,0 5,00 11,5
104 Tan Jia Xuan 1238 MAS 6w0 77s0 98w0 84s- 75w0 96s0 -1 107s1 97w0 2,0 29,5 3,00 5,0
105 Low Hao Jie 1120 MAS 48w0 29s0 107w1 62s0 72w0 103s0 108s1 98w0 99s0 2,0 27,5 1,50 10,0
106 Tan Jia Jin 1049 MAS 39w0 57s0 76w0 86s- 109w+ 101w0 95s0 100s0 108w1 2,0 26,5 2,50 6,0
107 Bernard Ong Yuan Jun 0 MAS 37s0 71w0 105s0 109w+ 85w0 94s0 97w0 104w0 -0 1,0 25,5 1,00 6,0
108 Jason Lim Tau Yi 0 MAS 46s0 102w0 100s0 95w0 -1 93s0 105w0 97s0 106s0 1,0 24,5 0,50 5,0
109 Abdul Hakim bin Noordin 1082 MAS 34w0 18s0 85w0 107s- 106s- -0 -0 -0 -0 0,0 32,5 0,00 0,0

Round 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 30 Tin Jun Hao 7 1 – 0 7 Yat Guo Jie 1
2 14 Muhammad Nurislam Hj Yahaya 1 – 0 7 Muhd Zikri Mat Zaki 31
3 3 Liew, Ken Yew 6 ½ – ½ 6 Muhammad Taufik Azman 18
4 53 Chong Shao Hong 6 0 – 1 6 Syazrin Abd Rahman 11
5 13 Tang Kar Khei 6 ½ – ½ 6 Lim Winsen 17
6 4 Madjidov Irgash 0 – 1 6 Lau Xian Hui Rudolph 74
7 15 Tang Wei Kit 1 – 0 Wong Yinn Long 5
8 6 Yap, Wan Lin 1 – 0 Muhammad Nuriman Hj Yahaya 10
9 19 Muhammad Anuwar Bin Abd Fatah ½ – ½ Kelly Lim Pei Ying 32
10 38 Jason Teh Chee Ying 5 0 – 1 5 Madhavan, Olivia 2
11 27 Ng Jen Sheng 5 ½ – ½ 5 Mat Zaki Yeop 7
12 60 Daniel Choo Zhenghao 5 1 – 0 5 Siti Aisyah Sabirin 9
13 12 Muhd Zharif Bin Mokhtar 5 1 – 0 5 Naren a/l Odaiyappan 34
14 62 Shawn Foo Zhi Yu 5 0 – 1 5 Gan Leong Sitt 16
15 20 Ooi Yen Hoe 5 1 – 0 5 Dawson Tan Soon Wei 36
16 72 Marcus Chee Wei Ming 5 1 – 0 5 Ooi Boon Hao 24
17 26 Yeoh Li Yuan 5 ½ – ½ 5 Yee Jian Yang 50
18 28 Devansh Sanjay Doshi ½ – ½ 5 Mohd Khairul Nizam Bin Johariy 67
19 54 Andrea Foo Zhi Xin 1 – 0 Dielle Inmarn Lee 21
20 44 Dilwen Ding Tze How 1 – 0 Ng Shi Xuan 52
21 51 Benjamin Lee Kah Teng 0 – 1 Lee Jun Wei 104
22 48 Yoon Wei Ho 4 + – – 4 Amos Lai 8
23 49 Evan Loo Hsien Rong 4 0 – 1 4 Siti Khadijah Sabirin 23
24 55 Krystal Valerie Soh 4 0 – 1 4 Hoh Tjin Hui 25
25 29 Ng Shi Yang 4 1 – 0 4 Lee Zhi Wei 57
26 61 Wong Yi Chee 4 0 – 1 4 Andre Cheong Kai Bin 37
27 39 Ang Zhen Yuan 4 1 – 0 4 Anand Low Hong Ren 73
28 40 Tan Lu Quan 4 ½ – ½ 4 Ivan Lim Wei Jiet 75
29 41 Muhammad Nurihsan Hj Yahaya 4 ½ – ½ 4 Natania Ng Yi-Ning 96
30 66 Lim Yu Chia 4 0 – 1 4 Tan Jun Ying 42
31 109 Worasuda Atthaworadej 4 1 – 0 4 Kabir Singh 45
32 46 Tan Jia Yun 4 1 – 0 4 Lim Chee Kok Arnold 105
33 88 Teh Ming Min 4 1 – 0 4 Abigail Ng Xi-Ning 47
34 59 Tan Yin Kuang – – + Mohd Hafizan Omar 22
35 76 Oo Zhi Xin ½ – ½ Andi Hartarto Wardana 43
36 56 Lee Zhi Yan 0 – 1 Muhammad Faqih Aminuddin 69
37 58 Nicolas Tan Yi Quan 1 – 0 Fong Wei Siang William 71
38 84 Sarah Koh-Caleb 3 1 – 0 3 Ang Zhen Wei 63
39 64 Goh Jie Yi 3 1 – 0 3 Hugo Tan Wei Jin 85
40 65 Lim Yu Ning 3 0 – 1 3 Hj Yahaya Ahmad 87
41 86 Teh De Yong 3 ½ – ½ 3 Tan Wei Ting 68
42 98 Yeoh Wen 3 0 – 1 3 Jonathan Kow Wen Han 77
43 79 Ryan Chan Yi Meng 3 0 – 1 3 Elisha Chan Chu Heng 89
44 91 Anna Ng Xuan-Ning 3 0 – 1 3 Low Wen Jun 80
45 81 Lai Wei Xun 3 1 – 0 3 Chua Jia-Tien 93
46 83 Loke Teik Leng 1 – 0 3 Cyrus Nisban 102
47 78 Lye Yi Hui 1 – 0 Yeoh Ern 92
48 33 Nur Islamurni Hj Yahaya 2 ½ – ½ Sulaiman Zaman 108
49 70 Tan Jia Xuan 2 0 – 1 2 Kevin Lim Kai Wen 97
50 107 Michael Yeoh Seong Jui 2 ½ – ½ 2 Tan Min Wei 82
51 106 Lim Eng Hann 2 1 – 0 2 Low Hao Jie 90
52 99 Tan Jia Jin 1 1 – 0 1 Jason Lim Tau Yi 103
53 95 Kyle Lim Kai Wu 2 1 bye
54 35 Teoh Ern Sheng 0 not paired
55 94 Abdul Hakim bin Noordin 0 0 not paired
56 100 Ong Ken Rui Gareth 3 0 not paired
57 101 Bernard Ong Yuan Jun 1 0 not paired
Advertisements

Foto Ray Morris

10 Disember 2010- 2nd London Chess Classic 2010 telah memasuki pusingan Ke-3, pada pusingan ini hampir keseluruhan permainan dipamerkan sungguh menarik dimana semua pemain mencuba sebaik mungkin untuk menang.

Di papan pertama GM Luke Mcshane (ENG) selaku pendahulu kejohanan telah bertemu dengan Bekas Juara Dunia 2000 iaitu Vladimir Kramnik (RUS). Permainan menarik sebanyak 139 langkah dengan variasi Berlin Defence ditambah corak permainan yang tajam dari kedua-dua pemain ini telah berakhir dengan seri. Sungguh pun pada suatu ketika kedudukan GM Luke Mcshane atas papan seolah-olah di dalam bahaya.

Foto Ray Morris-Hill

McShane,Luke J (2645) – Kramnik,Vladimir (2791) [C67]
2nd London Chess Classic London ENG (3), 10.12.2010

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 Nf6 4.0-0 Nxe4 5.d4 Nd6 6.Bxc6 dxc6 7.dxe5 Nf5 8.Qxd8+ Kxd8 9.Nc3 Ke8 10.h3 h5 11.Ne2 b6 12.Bf4 c5 13.Rad1 Bb7 14.Ng5 Rh6 15.Ng3 Nh4 16.f3 Be7 17.Rfe1 Rg6 18.N5e4 Bc6 19.Kh2 Nxg2 20.Kxg2 h4 21.c4 hxg3 22.Nc3 Rd8 23.Nd5 Rd7 24.b3 Bd8 25.Re4 Bb7 26.Bxg3 b5 27.Kf2 Rh6 28.h4 Kf8 29.Ke2 Ra6 30.Rd2 bxc4 31.bxc4 c6 32.Nc3 Rxd2+ 33.Kxd2 Bc8 34.Bf2 Be7 35.Re1 Bf5 36.Kc1 Be6 37.Re4 Rb6 38.Na4 Rb4 39.Nb2 g6 40.a3 Rb3 41.Re3 Rb7 42.Rc3 Bf5 43.Na4 Kg7 44.Kd2 Bd8 45.Ke2 Rb1 46.Bxc5 Bxh4 47.Bxa7 Re1+ 48.Kd2 Rh1 49.Ke2 Re1+ 50.Kd2 Rh1 51.Ke2 Rh2+ 52.Kd1 Bg5 53.Nc5 Bf4 54.Nb3 g5 55.Nd4 Bh3 56.Rc2 Rh1+ 57.Ke2 Bd7 58.Bb8 c5 59.e6 Ba4 60.Bxf4 gxf4 61.Nf5+ Kf6 62.exf7 Rh8 63.Rd2 Kxf5 64.Rd5+ Kf6 65.Rxc5 Bc2 66.Rd5 Kxf7 67.Rd4 Rh2+ 68.Ke1 Ke6 69.Rxf4 Ke5 70.Rf7 Kd4 71.Re7 Bd3 72.a4 Ra2 73.a5 Bxc4 74.Re4+ Kd3 75.Re5 Kc3 76.Re7 Bd3 77.Re8 Kd4 78.Re7 Bb5 79.Re4+ Kd3 80.Re6 Bc4 81.Re5 Rb2 82.Re7 Bb5 83.Re6 Ra2 84.Kf1 Bc4 85.Re7 Bd5 86.Rd7 Kc4 87.Ke1 Bxf3 88.Rd2 Ra3 89.a6 Bd5 90.Rc2+ Kd3 91.Rd2+ Ke4 92.Re2+ Kf4 93.Kd2 Be4 94.a7 Ra2+ 95.Ke1 Rxa7 96.Kf2 Rd7 97.Rb2 Rd3 98.Ra2 Rf3+ 99.Ke1 Rh3 100.Rf2+ Bf3 101.Rb2 Rh8 102.Kd2 Rd8+ 103.Kc3 Ke3 104.Rb6 Rc8+ 105.Kb4 Kd4 106.Rd6+ Bd5 107.Rb6 Rc1 108.Rb5 Bc6 109.Rb6 Kd5 110.Ka5 Ra1+ 111.Kb4 Ra8 112.Kc3 Kc5 113.Rb2 Bd5 114.Rf2 Ra3+ 115.Kd2 Kd4 116.Rf4+ Be4 117.Rf2 Bf3 118.Ke1 Re3+ 119.Kd2 Rd3+ 120.Kc2 Kc4 121.Rh2 Be4 122.Re2 Bf5 123.Kc1 Rd8 124.Rd2 Bd3 125.Rf2 Kc3 126.Rc2+ Kd4 127.Rb2 Ke3 128.Rb6 Rd4 129.Kb2 Kd2 130.Ka3 Bc2 131.Rb8 Kc1 132.Ra8 Rc4 133.Ra7 Kd2 134.Rb7 Rh4 135.Rb6 Kc1 136.Ra6 Rc4 137.Ra7 Kd2 138.Rb7 Kc3 139.Rb3+ Bxb3 1/2-1/2.

Perlawanan di papan kedua pertemuan di antara GM Micheal Adam (ENG) dengan rakan senegaranya GM Nigel Short juga berakhir seri dengan buka mainan Caro-Kann.

Foto Ray Morris-Hill

Adams,Michael (2723) – Short,Nigel D (2680) [B17]
2nd London Chess Classic London ENG (3), 10.12.2010

1.e4 c6 2.d4 d5 3.Nd2 dxe4 4.Nxe4 Nd7 5.Ng5 Ngf6 6.Bd3 g6 7.N1f3 Bg7 8.0-0 0-0 9.Ne5 Nxe5 10.dxe5 Nd5 11.e6 Bxe6 12.Nxe6 fxe6 13.c3 Qd6 14.Bc2 b5 15.a3 a5 16.h4 Rad8 17.Qg4 b4 18.axb4 axb4 19.cxb4 Rb8 20.Ra4 Nxb4 21.Be4 Nd5 22.Qe2 Nf4 23.Qc4 c5 24.g3 Nd5 25.Ra6 Rb6 26.Rxb6 Nxb6 27.Qe2 Nd5 28.Kg2 Bd4 29.h5 gxh5 30.Bh6 Rb8 31.Qxh5 Nf6 32.Qg5+ Kf7 33.Bf3 Rg8 34.Qh4 Bxb2 35.Bg5 Kg7 36.Rh1 Qd3 37.Bxf6+ Bxf6 38.Qg4+ Kf7 39.Qh5+ Kg7 40.Qxc5 h6 41.Qc6 Qd6 42.Qe4 Qe5 43.Qg4+ Bg5 44.Be4 Rd8 45.Re1 Rd2 46.Re2 Rxe2 47.Qxe2 Bf6 48.Qg4+ Kf8 49.Qg6 Qg5 50.Qxg5 hxg5 1/2-1/2.

Manakala di papan ketiga, pemain muda berbakat besar yang juga berstatus ranking kedua dunia GM Magnus Carlsen (NOR) telah tumpas di tangan Juara Dunia 2010 Viswanathan Anand (IND). Gaya permainan yang begitu kemas & teratur hingga ke akhir permainan telah memaksa pemain muda kelahiran Norway ini menyerah pada langkah Ke-77.

Foto Ray Morris-Hill

Anand,Viswanathan (2804) – Carlsen,Magnus (2802) [C95]
2nd London Chess Classic London ENG (3), 10.12.2010

1.e4 e5 2.Nf3 Nc6 3.Bb5 a6 4.Ba4 Nf6 5.0-0 Be7 6.Re1 b5 7.Bb3 d6 8.c3 0-0 9.h3 Nb8 10.d4 Nbd7 11.Nbd2 Bb7 12.Bc2 Re8 13.a4 Bf8 14.Bd3 c6 15.b4 Rc8 16.axb5 cxb5 17.Bb2 d5 18.exd5 exd4 19.Rxe8 Qxe8 20.c4 bxc4 21.Nxc4 Nxd5 22.Nxd4 Nxb4 23.Nf5 Nxd3 24.Qxd3 Be4 25.Qd4 Bxf5 26.Nd6 Qd8 27.Nxf5 f6 28.Rd1 Rc2 29.Nh6+ gxh6 30.Qg4+ Bg7 31.Qe6+ Kh8 32.Rxd7 Qf8 33.Ba3 Qg8 34.Qxa6 Qe8 35.Qa7 Qg8 36.Be7 Rc8 37.Qa6 Qe8 38.Ra7 Kg8 39.Qe6+ Kh8 40.Qa6 Kg8 41.Qe6+ Kh8 42.Kh2 Rc6 43.Qb3 Rc8 44.Bd6 Qg6 45.Qb7 Rd8 46.Bg3 Rg8 47.h4 Qf5 48.Qc7 Qd5 49.Ra5 Qe4 50.Qd7 Qc4 51.Qf5 Qc8 52.Qf3 Qd7 53.Bf4 Qf7 54.g3 Re8 55.Be3 Rg8 56.Ra6 Re8 57.Ra7 Re7 58.Qa8+ Qf8 59.Ra6 Re8 60.Qc6 Rc8 61.Qf3 Qf7 62.Ra7 Qe6 63.Qb7 Qg8 64.Bf4 Rd8 65.Qa6 Re8 66.Rc7 Ra8 67.Qc6 Re8 68.Be3 Rb8 69.Bd4 Qf8 70.Qc3 Re8 71.Rc6 Qf7 72.Bxf6 Rf8 73.Bxg7+ Qxg7 74.Qe3 Qb2 75.Kg2 Qb7 76.Qxh6 Qf7 77.Rc2 1-0.

Satu lagi pertembungan yang tidak kurang hebatnya diantara pemain muda berbakat masa kini Hikaru Nakamura (USA) & David Howell (ENG) juga mencatatkan keputusan seri. Permainan yang amat menghiburkan dari kedua-dua pemain muda ini  dengan “Queen Sacrife” yang dilakukan oleh David Howel amat memikat peminat catur dunia.

Foto Chessbase

Nakamura,Hikaru (2741) – Howell,David W L (2611) [D72]
2nd London Chess Classic London ENG (3), 10.12.2010

1.d4 Nf6 2.c4 g6 3.g3 Bg7 4.Bg2 d5 5.cxd5 Nxd5 6.e4 Nb6 7.Ne2 0-0 8.0-0 c5 9.d5 e6 10.Nec3 Na6 11.a4 Nb4 12.Be3 Bd4 13.Bxd4 cxd4 14.Na2 Nxa2 15.Rxa2 e5 16.b3 Bd7 17.f4 f6 18.Raf2 Qe7 19.a5 Nc8 20.fxe5 Qxe5 21.Nd2 Nd6 22.Nf3 Qxe4 23.Re2 Qxd5 24.Ne5 Qxe5 25.Rxe5 fxe5 26.Bd5+ Kg7 27.a6 Bc6 28.Rxf8 Rxf8 29.Qe1 Bxd5 30.Qxe5+ Rf6 31.Qxd5 bxa6 32.Qxd4 h5 33.Qxa7+ Nf7 34.h4 Kg8 35.Qe7 Kg7 36.b4 Rf5 37.Qc7 Rf6 38.Kg2 Kg8 39.Qc8+ Kg7 40.Qc7 Kg8 41.Qc8+ Kg7 42.Qc7 1/2-1/2.



Setelah memasuki hari Ke-4 & pusingan Ke-8 kejohanan, kedudukan di tangga pertama 10 pemain teratas masih tidak berubah diungguli oleh IM Dimakiling Oliver (PHI) dengan 7 mata hasil daripada 6 kemenangan & 2 seri tanpa kalah.

IM Oliver Dimakiling

Diekori rapat di tangga Ke-2 oleh pemain senegaranya iaitu IM Barbosa Oliver & di tangga Ke-3 IM Ranola Yves masing-masing dengan 6.5 mata. Di tangga Ke-4 GM Murshed Niaz (BAN), Ke-5  Ian Udani & Ke-6 IM Chiong Zacarias Romero Luis dengan kutipan 6 mata.

IM Mas Hafizulhelmi

Pemain utama negara IM Mas Hafizulhelmi akhirnya berjaya menempatkan dirinya dalam kelompok 10 pemain terbaik iaitu di tangga Ke-7, setelah memenangi kedua-dua perlawanannya hari ini dengan jumlah 5.5 mata & diikuti oleh seorang lagi pemain tanahair iaitu juara kebangsaan 2010 Ke-6 NM Tan Khai Boon dgn jumlah mata yang sama. Manakala di tangga ke-9 Olay Edgar Reggie (PHI) & Ke-10 FM Pascua Haridas (PHI) juga dengan 5.5 mata.

Esok adalah hari & pusingan terakhir (Ke-9)  pertandingan, dengan 7 pemain tanahair akan bermain dari  papan Ke-7 hingga Ke-10 (Sila rujuk pairing pusingan Ke-9) dalam slot merebut tempat 10 pemain teratas. CA menjangkakan papan utama hingga papan Ke-3, permainan akan berakhir seri dimana pemain  Filipina akan bertemu sesama sendiri. Diharapkan selepas pusingan akhir nanti akan ramai pemain tanahair masuk ke kelompok 10 pemain teratas, CA mengucapkan selamat berjaya buat semua pemain catur tanahair yg bertanding.

Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 IM Dimakiling Oliver 2414 PHI 64s1 11w1 14s1 4w1 7s1 3w½ 2s½ 13w1 6w 7,0 42,5 36,00 33,5
2 IM Barbosa Oliver 2451 PHI 33w½ 29s1 24s1 9w1 10s1 6w1 1w½ 3s½ 5w 6,5 43,5 34,75 30,5
3 IM Ranola Yves 2371 PHI 23w1 21s½ 27w1 5s1 13w1 1s½ 17w1 2w½ 4s 6,5 43,0 34,00 30,5
4 GM Murshed Niaz 2429 BAN 39s1 16w1 12s½ 1s0 21w1 14w½ 31s1 15w1 3w 6,0 40,0 27,75 26,5
5 Udani Ian 2285 PHI 52s1 18w1 7s½ 3w0 25s1 15w½ 35s1 16w1 2s 6,0 38,5 26,75 26,5
6 IM Chiong Zacarias Romero Luis 2358 PHI 65s1 50w1 30s½ 12w1 15s½ 2s0 20w1 14w1 1s 6,0 37,5 26,25 28,0
7 IM Mas Hafizulhelmi 2423 MAS 32w1 8s1 5w½ 22s1 1w0 13s0 44w1 17s1 9w 5,5 40,5 25,50 26,0
8 Tan Khai Boon 2126 MAS 31s1 7w0 41s1 18w½ 26s1 9w1 12s½ 10w½ 11s 5,5 39,5 26,00 25,0
9 Olay Edgar Reggie 2345 PHI 37w1 27s½ 19w1 2s0 11w1 8s0 45w1 23s1 7s 5,5 39,0 24,75 24,5
10 FM Pascua Haridas 2362 PHI 61w1 20s1 15w½ 21s1 2w0 22s1 13w½ 8s½ 12w 5,5 38,5 24,25 27,5
11 Eng Andre Jerome 2111 SIN 49w1 1s0 32w1 35s½ 9s0 42w1 47s1 31w1 8w 5,5 35,5 21,00 22,5
12 Ng Tze Han 2282 MAS 57w1 63s1 4w½ 6s0 44w½ 51s1 8w½ 21s1 10s 5,5 34,0 20,50 25,0
13 FM De Ramos Julius 2362 PHI 42s1 25w½ 28s1 30w1 3s0 7w1 10s½ 1s0 16w 5,0 42,0 23,50 26,5
14 Foo Benjamin 2154 SIN 46w1 41s1 1w0 15s½ 27w1 4s½ 24w1 6s0 20w 5,0 40,5 22,00 25,0
15 Lee Kim Han Edward 2144 MAS 60s1 38w1 10s½ 14w½ 6w½ 5s½ 34w1 4s0 19w 5,0 39,5 22,25 26,0
16 Yeap Eng Chiam 2124 MAS 44w1 4s0 33w1 51s1 20w1 17s0 22w1 5s0 13s 5,0 37,0 20,00 25,0
17 FM Castellano Christopher 2252 PHI 55s1 24w0 25s1 50w1 47s1 16w1 3s0 7w0 18s 5,0 35,5 19,00 26,0
18 Ismail Ahmad 1991 MAS 51w1 5s0 67w1 8s½ 22w0 29s½ 33w1 34s1 17w 5,0 33,5 18,00 21,0
19 Thong Yung Cheng 1967 MAS 28s½ 56w1 9s0 26w0 37s½ 43w1 38s1 36w1 15s 5,0 33,0 18,75 19,0
20 Lim Zhuo Ren 2074 MAS 70s1 10w0 64s1 37w1 16s0 38w1 6s0 35w1 14s 5,0 32,0 15,50 23,0
21 Yeoh Li Tian 2122 MAS 48s1 3w½ 36s1 10w0 4s0 39w1 27s1 12w0 26s 4,5 39,0 18,75 22,5
22 Madjidov Jasur 2237 UZB 62s1 36w½ 26s1 7w0 18s1 10w0 16s0 47w1 27s 4,5 35,5 17,75 22,5
23 Mariano Nelson III 2153 PHI 3s0 53w1 38s1 47w0 41s1 35w½ 25s1 9w0 28s 4,5 35,0 17,50 20,5
24 Wong Jianwen 1913 MAS 58w1 17s1 2w0 44s½ 31s½ 50w1 14s0 28w½ 25s 4,5 34,0 16,50 23,0
25 Bersamina Paulo 2068 PHI 59w1 13s½ 17w0 46s1 5w0 63s1 23w0 32s1 24w 4,5 33,5 15,50 20,5
26 Do Thi Thuong 0 VIE 40w1 45s½ 22w0 19s1 8w0 28s0 63w1 44s1 21w 4,5 33,0 16,75 19,5
27 Nik Nik Ahmad Farouqi 2066 MAS 69s1 9w½ 3s0 58w1 14s0 37w1 21w0 46s1 22w 4,5 33,0 14,25 20,5
28 Lee Kah Meng Elgin 1936 MAS 19w½ 68s1 13w0 34s½ 32w0 26w1 41s1 24s½ 23w 4,5 32,5 16,75 19,0
29 Rosli Ahmad Afiq Afyfy 1914 MAS 53s½ 2w0 56s1 31w0 46s1 18w½ 40w½ 50s1 30s 4,5 32,0 15,50 17,5
30 Loo Swee Leong 2149 MAS 66w1 67s1 6w½ 13s0 35w0 34s0 52w1 45s1 29w 4,5 30,0 14,00 21,0
31 Tan Hong Ghee 2140 MAS 8w0 46s½ 68w1 29s1 24w½ 32s1 4w0 11s0 33w 4,0 35,0 14,00 19,5
32 Limono Handjojo 1845 INA 7s0 48w1 11s0 53w1 28s1 31w0 50s1 25w0 36s 4,0 33,5 14,00 18,0
33 Tan Jun Feng 1854 MAS 2s½ 35w½ 16s0 43w1 50s0 58w1 18s0 60w1 31s 4,0 33,0 14,75 16,5
34 William Lee Kah Howe 0 MAS 38s0 52w½ 55s1 28w½ 36s1 30w1 15s0 18w0 41s 4,0 32,5 14,75 19,0
35 Low Jun Jian 1914 MAS 68w½ 33s½ 71w1 11w½ 30s1 23s½ 5w0 20s0 39w 4,0 32,0 13,25 21,5
36 Vasanth Vishnu Naik 1867 IND -1 22s½ 21w0 40s½ 34w0 59s1 51w1 19s0 32w 4,0 31,5 13,75 19,0
37 WFM Nur Najiha Hisham 1791 MAS 9s0 69w1 45w1 20s0 19w½ 27s0 54w½ 51s1 38s 4,0 31,0 12,00 17,0
38 Tan Li Ting 1858 MAS 34w1 15s0 23w0 66s1 67w1 20s0 19w0 54s1 37w 4,0 31,0 11,50 18,0
39 WCM Nur Nabila Azman Hisham 1845 MAS 4w0 49s1 44w0 54s½ 56w1 21s0 57w1 40s½ 35s 4,0 30,5 13,00 16,0
40 Mandar Tahmankar 2106 IND 26s0 55w½ 53s½ 36w½ 57s½ 48w1 29s½ 39w½ 42s 4,0 29,0 14,00 15,5
41 Ajeet Singh Roshan 1854 MAS 71s1 14w0 8w0 59s1 23w0 67s1 28w0 53s1 34w 4,0 28,5 9,00 17,0
42 Lee Kai Jie Edward 1821 SIN 13w0 54s0 48w1 71s1 45w½ 11s0 53w½ 57s1 40w 4,0 27,5 10,75 15,0
43 Ramakrishnan Ramesh 0 MAS 63w0 57s1 51w0 33s0 65w1 19s0 55w1 59s1 44w 4,0 26,5 12,00 14,0
44 Che Hassan Abdullah 2080 MAS 16s0 62w1 39s1 24w½ 12s½ 47w½ 7s0 26w0 43s 3,5 35,5 13,75 19,0
45 Ibni Hajar Amri 2039 MAS 56s½ 26w½ 37s0 61w1 42s½ 52w1 9s0 30w0 48s 3,5 31,0 11,25 17,5
46 Soh Isaak Ethan Hong Han 1683 SIN 14s0 31w½ 52s1 25w0 29w0 56s1 64s1 27w0 47s 3,5 31,0 10,50 14,5
47 Azman Hisham Mohd Nabil 2029 MAS 67w0 66s1 54w1 23s1 17w0 44s½ 11w0 22s0 46w 3,5 30,5 11,75 19,5
48 Boey Jin Huey 0 MAS 21w0 32s0 42s0 60w1 71w1 40s0 65w½ 63s1 45w 3,5 26,0 8,00 11,0
49 Dass Anthony 0 MAS 11s0 39w0 62s½ 52w0 55s0 71w1 70s1 65w1 51s 3,5 23,5 6,50 9,0
50 Yusof Kamaluddin 2060 MAS 54w1 6s0 61w1 17s0 33w1 24s0 32w0 29w0 60s 3,0 33,5 9,50 18,0
51 Looi Xin Hao 2022 MAS 18s0 60w1 43s1 16w0 58s1 12w0 36s0 37w0 49w 3,0 32,5 9,50 17,0
52 Sivanesan Subramanian 1790 MAS 5w0 34s½ 46w0 49s1 54w1 45s0 30s0 56w½ 59w 3,0 31,0 10,00 13,0
53 Tan Huey Ping Andrew 0 MAS 29w½ 23s0 40w½ 32s0 66w1 55s½ 42s½ 41w0 62s 3,0 30,5 10,25 13,5
54 Lieu Chin Yung 0 MAS 50s0 42w1 47s0 39w½ 52s0 62w1 37s½ 38w0 61s 3,0 28,5 11,00 13,5
55 Ooi Zhi Yang 1729 MAS 17w0 40s½ 34w0 56s0 49w1 53w½ 43s0 68s1 58w 3,0 28,0 8,50 10,0
56 Lim Jun Ying Malcolm 0 SIN 45w½ 19s0 29w0 55w1 39s0 46w0 69s1 52s½ 57w 3,0 28,0 7,75 11,5
57 Lee Say Siong John 1785 SIN 12s0 43w0 70s1 63s½ 40w½ 64w1 39s0 42w0 56s 3,0 27,5 6,75 13,5
58 Tan Tommy Tze Lin 0 SIN 24s0 65w1 63w1 27s0 51w0 33s0 59w0 -1 55s 3,0 27,0 8,00 14,0
59 Kalivanan Suniil 0 MAS 25s0 64w0 60s1 41w0 61s1 36w0 58s1 43w0 52s 3,0 26,5 8,00 12,0
60 Atthaworadej Woradej 1636 THA 15w0 51s0 59w0 48s0 68w1 61s1 67w1 33s0 50w 3,0 24,5 6,00 9,0
61 Low Jun Keat 1804 MAS 10s0 70w1 50s0 45s0 59w0 60w0 -1 67s1 54w 3,0 23,5 5,50 10,0
62 Nithyalakshmi Sivanesan 1710 MAS 22w0 44s0 49w½ 68s1 63w0 54s0 66w½ 70s1 53w 3,0 22,0 5,50 10,0
63 Khor Bean Hwa 1931 MAS 43s1 12w0 58s0 57w½ 62s1 25w0 26s0 48w0 64s 2,5 30,5 8,50 14,5
64 Campi William 1838 THA 1w0 59s1 20w0 67s0 69w1 57s0 46w0 66s½ 63w 2,5 27,5 5,75 11,5
65 Shah Syed Iskandar 1801 MAS 6w0 58s0 -0 70w1 43s0 69w1 48s½ 49s0 66w 2,5 25,0 4,25 9,0
66 Hoh Tjin Li 1650 MAS 30s0 47w0 69s1 38w0 53s0 70w½ 62s½ 64w½ 65s 2,5 23,0 4,75 9,0
67 Lim Chuin Khai 0 MAS 47s1 30w0 18s0 64w1 38s0 41w0 60s0 61w0 0w 2,0 29,0 6,00 13,0
68 Lohanathan a/l Ponniah 0 MAS 35s½ 28w0 31s0 62w0 60s0 -1 71s½ 55w0 69w 2,0 24,0 4,00 8,0
69 Lau Matthew Ende 0 SIN 27w0 37s0 66w0 -1 64s0 65s0 56w0 71w1 68s 2,0 22,0 2,50 6,0
70 Goh Yi Jie Jonathan 0 SIN 20w0 61s0 57w0 65s0 -1 66s½ 49w0 62w0 71s 1,5 23,5 2,25 5,5
71 Woong William Zhi Wei 0 SIN 41w0 -1 35s0 42w0 48s0 49s0 68w½ 69s0 70w 1,5 23,0 1,75 8,0

Round 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 4 IM Dimakiling Oliver 7 6 IM Chiong Zacarias Romero Luis 8
2 1 IM Barbosa Oliver 6 Udani Ian 10
3 2 GM Murshed Niaz 6 IM Ranola Yves 5
4 3 IM Mas Hafizulhelmi Olay Edgar Reggie 9
5 7 FM Pascua Haridas Ng Tze Han 11
6 22 Eng Andre Jerome Tan Khai Boon 19
7 6 FM De Ramos Julius 5 5 Yeap Eng Chiam 20
8 32 Ismail Ahmad 5 5 FM Castellano Christopher 12
9 14 Foo Benjamin 5 5 Lim Zhuo Ren 25
10 17 Lee Kim Han Edward 5 5 Thong Yung Cheng 33
11 27 Nik Nik Ahmad Farouqi Madjidov Jasur 13
12 34 Lee Kah Meng Elgin Mariano Nelson III 15
13 16 Loo Swee Leong Rosli Ahmad Afiq Afyfy 37
14 59 Do Thi Thuong Yeoh Li Tian 21
15 26 Bersamina Paulo Wong Jianwen 38
16 18 Tan Hong Ghee 4 4 Tan Jun Feng 42
17 46 Lee Kai Jie Edward 4 4 Mandar Tahmankar 23
18 36 Low Jun Jian 4 4 WCM Nur Nabila Azman Hisham 43
19 39 Vasanth Vishnu Naik 4 4 Limono Handjojo 44
20 40 Tan Li Ting 4 4 WFM Nur Najiha Hisham 49
21 41 Ajeet Singh Roshan 4 4 William Lee Kah Howe 70
22 67 Ramakrishnan Ramesh 4 Che Hassan Abdullah 24
23 57 Boey Jin Huey Ibni Hajar Amri 29
24 30 Azman Hisham Mohd Nabil Soh Isaak Ethan Hong Han 54
25 31 Looi Xin Hao 3 Dass Anthony 58
26 56 Atthaworadej Woradej 3 3 Yusof Kamaluddin 28
27 47 Low Jun Keat 3 3 Lieu Chin Yung 63
28 50 Sivanesan Subramanian 3 3 Kalivanan Suniil 61
29 64 Lim Jun Ying Malcolm 3 3 Lee Say Siong John 51
30 52 Ooi Zhi Yang 3 3 Tan Tommy Tze Lin 69
31 53 Nithyalakshmi Sivanesan 3 3 Tan Huey Ping Andrew 68
32 45 Campi William Khor Bean Hwa 35
33 48 Shah Syed Iskandar Hoh Tjin Li 55
34 66 Lohanathan a/l Ponniah 2 2 Lau Matthew Ende 62
35 71 Woong William Zhi Wei Goh Yi Jie Jonathan 60
36 65 Lim Chuin Khai 2 bye


Rk. Name Rtg FED 1.Rd 2.Rd 3.Rd 4.Rd 5.Rd 6.Rd 7.Rd 8.Rd 9.Rd Pts. TB1 TB2 TB3
1 Tin Jun Hao 1431 MAS 70s1 28w1 43s1 7w1 12s1 2w0 9w1 5s1 3w 7,0 43,5 36,50 33,0
2 Muhd Zikri Mat Zaki 1427 MAS 99w1 68s1 15w1 9s1 14w1 1s1 3s0 12w1 4s 7,0 43,0 36,00 34,0
3 Yat Guo Jie 1851 MAS 36s½ 78w1 94s1 67w1 43s1 5s1 2w1 4w½ 1s 7,0 38,0 32,50 31,5
4 Muhammad Nurislam Hj Yahaya 1514 MAS 75s1 19w0 79s1 36w1 54s1 13w1 14w1 3s½ 2w 6,5 38,0 29,50 28,5
5 Lau Xian Hui Rudolph 1224 SIN 41s1 29w1 10s1 8w1 13s1 3w0 7s1 1w0 17s 6,0 47,0 33,00 32,0
6 Chong Shao Hong 1312 MAS 46s1 22w1 12s½ 21w½ 16s½ 20w1 15w1 8s½ 9w 6,0 41,5 30,50 28,0
7 Tang Kar Khei 1516 MAS 53w1 65s1 44w1 1s0 18w1 11s1 5w0 28s1 8w 6,0 41,5 28,50 29,0
8 Lim Winsen 1503 MAS 84w1 39s1 57w1 5s0 44w1 25s½ 17w1 6w½ 7s 6,0 37,5 26,00 29,0
9 Syazrin Abd Rahman 1528 MAS 105s1 69w1 47s1 2w0 29s1 48w1 1s0 21w1 6s 6,0 37,5 23,50 29,0
10 Liew, Ken Yew 1766 MAS 50w½ 74s1 5w0 38s1 24w½ 37w1 48s1 34s1 11w 6,0 36,0 25,50 24,0
11 Muhammad Taufik Azman 1499 MAS 98s1 27w1 19s1 13w0 46s1 7w0 45s1 33w1 10s 6,0 36,0 24,50 28,0
12 Tang Wei Kit 1511 MAS 76w1 24s1 6w½ 51s1 1w0 26s1 25w1 2s0 14w 5,5 42,0 25,00 28,0
13 Yap, Wan Lin 1661 MAS 60w1 58s1 23w1 11s1 5w0 4s0 18w½ 38s1 15w 5,5 41,5 26,25 28,0
14 Wong Yinn Long 1673 MAS 31s1 56w1 48s1 20w1 2s0 45w1 4s0 16w½ 12s 5,5 40,5 24,25 29,5
15 Muhammad Nuriman Hj Yahaya 1531 MAS 73s1 54w1 2s0 40w1 20s½ 22w1 6s0 36w1 13s 5,5 39,5 24,00 26,0
16 Muhammad Anuwar Bin Abd Fatah 1479 MAS 81w½ 50s½ 60w1 24s½ 6w½ 68s1 53w1 14s½ 18w 5,5 35,0 23,25 23,5
17 Madjidov Irgash 1740 UZB 69s0 103w1 72s1 47w1 22s½ 67w1 8s0 39w1 5w 5,5 32,5 20,50 24,0
18 Kelly Lim Pei Ying 1422 MAS 47s0 109w1 98s1 49w1 7s0 46w1 13s½ 43w1 16s 5,5 31,5 18,75 23,0
19 Shawn Foo Zhi Yu 1271 MAS 30w1 4s1 11w0 22w0 28s0 77s1 47w1 44s1 34w 5,0 38,5 22,50 21,0
20 Yeoh Li Yuan 1450 MAS 91w1 80s1 32w1 14s0 15w½ 6s0 26w½ 53s1 24w 5,0 37,0 20,25 25,0
21 Ooi Yen Hoe 1476 MAS 77w1 38s½ 59w1 6s½ 45w0 24s1 55w1 9s0 28w 5,0 36,5 21,25 25,0
22 Ooi Boon Hao 1451 MAS 92w1 6s0 80w1 19s1 17w½ 15s0 36s½ 62w1 27s 5,0 36,5 20,00 23,0
23 Ng Jen Sheng 1440 MAS 101s1 49w1 13s0 27w½ 26s0 51w1 37s1 25s½ 30w 5,0 36,0 20,50 23,0
24 Yee Jian Yang 1338 MAS 52s1 12w0 82s1 16w½ 10s½ 21w0 85s1 48w1 20s 5,0 36,0 19,75 21,5
25 Madhavan, Olivia 1793 MAS 72s1 47w0 69s1 56w1 70s1 8w½ 12s0 23w½ 29s 5,0 35,5 20,50 25,0
26 Mohd Khairul Nizam Bin Johariy 1254 MAS 45s½ 36w0 78s1 61s1 23w1 12w0 20s½ 52w1 41s 5,0 35,0 20,50 21,0
27 Marcus Chee Wei Ming 1229 MAS 95w1 11s0 42w1 23s½ 35w½ 44s0 65w1 58s1 22w 5,0 35,0 20,00 21,5
28 Dawson Tan Soon Wei 1410 MAS 96w1 1s0 71w0 81s1 19w1 57s1 43s1 7w0 21s 5,0 34,5 18,00 22,0
29 Jason Teh Chee Ying 1405 MAS 107w1 5s0 53w1 57s1 9w0 30s1 34w0 55s1 25w 5,0 34,5 17,50 23,0
30 Mat Zaki Yeop 1650 MAS 19s0 97w1 31s1 64w1 48s0 29w0 46s1 54w1 23s 5,0 33,0 19,00 21,0
31 Daniel Choo Zhenghao 1273 MAS 14w0 93s1 30w0 91s1 33s0 81w1 70s+ 61s1 32w 5,0 33,0 17,50 18,0
32 Siti Aisyah Sabirin 1551 MAS 79s1 40w1 20s0 54w0 69s1 36w0 50s1 45w1 31s 5,0 32,5 19,00 22,0
33 Muhd Zharif Bin Mokhtar 1524 MAS 68w0 95s1 50w1 45s0 31w1 58s1 44w1 11s0 35w 5,0 32,5 19,00 22,0
34 Gan Leong Sitt 1507 MAS 94s0 101w1 62s1 46w0 79s1 54w1 29s1 10w0 19s 5,0 31,5 19,00 22,0
35 Naren a/l Odaiyappan 1417 MAS 106s1 51w½ 36s½ 37w½ 27s½ 49w½ 52s½ 56w1 33s 5,0 31,0 18,00 22,5
36 Andrea Foo Zhi Xin 1305 MAS 3w½ 26s1 35w½ 4s0 86w1 32s1 22w½ 15s0 42w 4,5 42,0 21,50 22,0
37 Lee Jun Wei 0 SIN 71w1 44s0 66w1 35s½ 59w1 10s0 23w0 72w1 39s 4,5 35,0 17,50 21,5
38 Ng Shi Xuan 1314 MAS 82s1 21w½ 67s0 10w0 94s1 41w1 49s1 13w0 40s 4,5 35,0 16,50 20,5
39 Benjamin Lee Kah Teng 1336 MAS -1 8w0 96s1 70w0 52s½ 42s1 73w1 17s0 37w 4,5 33,5 16,00 21,0
40 Dilwen Ding Tze How 1367 MAS 55w1 32s0 77w1 15s0 53w0 76s½ 75w1 68s1 38w 4,5 31,5 15,50 18,5
41 Devansh Sanjay Doshi 1436 SIN 5w0 71s0 87w1 84s1 50w½ 38s0 80w1 73s1 26w 4,5 30,0 14,00 16,0
42 Dielle Inmarn Lee 1462 MAS 49s0 106w1 27s0 76w1 62s½ 39w0 78s1 69w1 36s 4,5 27,5 12,50 17,0
43 Amos Lai 1600 MAS 89w1 66s1 1w0 71s1 3w0 47s1 28w0 18s0 45s 4,0 39,0 14,50 23,0
44 Andre Cheong Kai Bin 1409 MAS 109s1 37w1 7s0 52w1 8s0 27w1 33s0 19w0 60s 4,0 38,0 16,00 23,0
45 Yoon Wei Ho 1344 MAS 26w½ 81s½ 85w1 33w1 21s1 14s0 11w0 32s0 43w 4,0 37,5 17,00 22,5
46 Krystal Valerie Soh 1303 MAS 6w0 91s1 55w1 34s1 11w0 18s0 30w0 77s1 48w 4,0 37,5 15,00 19,0
47 Ang Zhen Yuan 1404 MAS 18w1 25s1 9w0 17s0 89w1 43w0 19s0 76s1 53w 4,0 37,0 16,50 20,0
48 Hoh Tjin Hui 1450 MAS 97s1 86w1 14w0 68s1 30w1 9s0 10w0 24s0 46s 4,0 36,5 14,00 24,0
49 Teh Ming Min 1135 MAS 42w1 23s0 58w1 18s0 71w1 35s½ 38w0 70s½ 65w 4,0 36,0 16,50 20,0
50 Lee Zhi Wei 1291 MAS 10s½ 16w½ 33s0 103w1 41s½ 56w½ 32w0 85s1 63s 4,0 35,0 15,00 17,0
51 Ivan Lim Wei Jiet 1218 MAS 85w1 35s½ 61w1 12w0 67s0 23s0 71w1 63w½ 56s 4,0 34,5 15,00 20,0
52 Worasuda Atthaworadej 0 MAS 24w0 76s1 65w1 44s0 39w½ 59s1 35w½ 26s0 66w 4,0 34,0 15,50 19,0
53 Anand Low Hong Ren 1227 MAS 7s0 102w1 29s0 96w1 40s1 70w1 16s0 20w0 47s 4,0 33,5 12,00 19,0
54 Tan Jia Yun 1363 MAS 108w1 15s0 90w1 32s1 4w0 34s0 83w1 30s0 55w 4,0 33,5 11,50 21,0
55 Lim Chee Kok Arnold 0 MAS 40s0 75w1 46s0 80s1 66w1 63w1 21s0 29w0 54s 4,0 33,0 14,50 19,0
56 Tan Lu Quan 1403 MAS 90w1 14s0 86w1 25s0 73w½ 50s½ 57w1 35s0 51w 4,0 33,0 13,75 19,5
57 Natania Ng Yi-Ning 1071 MAS 63s1 100w1 8s0 29w0 72s1 28w0 56s0 79w1 64s 4,0 32,5 12,50 20,0
58 Tan Jun Ying 1382 MAS 88s1 13w0 49s0 82w1 77s1 33w0 79s1 27w0 62s 4,0 31,5 12,00 19,0
59 Evan Loo Hsien Rong 1340 MAS 64s1 67w½ 21s0 94w1 37s0 52w0 76w½ 81s1 61w 4,0 30,5 13,25 18,5
60 Wong Yi Chee 1272 MAS 13s0 88w1 16s0 97w1 63s0 87w1 61w0 83s1 44w 4,0 30,0 11,00 16,0
61 Siti Khadijah Sabirin 1458 MAS 103s1 94w½ 51s0 26w0 74s1 62w½ 60s1 31w0 59s 4,0 29,0 12,25 19,0
62 Lim Yu Chia 1261 MAS 80w0 107s1 34w0 83s1 42w½ 61s½ 66w1 22s0 58w 4,0 29,0 11,75 17,5
63 Ng Shi Yang 1435 MAS 57w0 77s0 74w1 95s1 60w1 55s0 68w½ 51s½ 50w 4,0 28,0 13,25 16,5
64 Muhammad Nurihsan Hj Yahaya 1394 MAS 59w0 92s1 81w1 30s0 68w0 73s0 91w1 84s1 57w 4,0 28,0 12,00 16,0
65 Abigail Ng Xi-Ning 1352 MAS 102s1 7w0 52s0 77w0 103s1 88w1 27s0 87w1 49s 4,0 27,0 9,00 16,0
66 Kabir Singh 1365 MAS 104s1 43w0 37s0 98w1 55s0 84w1 62s0 82w1 52s 4,0 25,5 9,00 17,0
67 Teoh Ern Sheng 1412 MAS 83w1 59s½ 38w1 3s0 51w1 17s0 -0 -0 -0 3,5 37,0 13,50 21,5
68 Fong Wei Siang William 1230 MAS 33s1 2w0 100s1 48w0 64s1 16w0 63s½ 40w0 69s 3,5 36,0 13,00 19,0
69 Nicolas Tan Yi Quan 1289 MAS 17w1 9s0 25w0 92s1 32w0 86s½ 95w1 42s0 68w 3,5 34,5 12,50 16,5
70 Mohd Hafizan Omar 1461 MAS 1w0 87s1 89w1 39s1 25w0 53s0 31w- 49w½ 74s 3,5 33,5 11,50 18,5
71 Andi Hartarto Wardana 1369 INA 37s0 41w1 28s1 43w0 49s0 78w½ 51s0 94w1 75s 3,5 31,5 13,50 15,5
72 Lee Zhi Yan 1296 MAS 25w0 99s1 17w0 85s1 57w0 95s½ 86w1 37s0 73w 3,5 30,5 10,25 15,5
73 Muhammad Faqih Aminuddin 1244 MAS 15w0 90s0 99w1 102s1 56s½ 64w1 39s0 41w0 72s 3,5 29,5 10,50 16,0
74 Tan Yin Kuang 1274 MAS 78s½ 10w0 63s0 105w+ 61w0 83s0 97w1 95s1 70w 3,5 28,0 9,50 12,0
75 Oo Zhi Xin 1207 MAS 4w0 55s0 83w0 78w½ 105s1 97w1 40s0 96s1 71w 3,5 27,5 8,00 10,5
76 Jonathan Kow Wen Han 1204 MAS 12s0 52w0 101s1 42s0 91w1 40w½ 59s½ 47w0 93s 3,0 32,5 10,25 12,5
77 Hj Yahaya Ahmad 1146 MAS 21s0 63w1 40s0 65s1 58w0 19w0 100s1 46w0 78s 3,0 32,5 10,00 14,0
78 Lim Yu Ning 1267 MAS 74w½ 3s0 26w0 75s½ 92w1 71s½ 42w0 86s½ 77w 3,0 32,5 9,50 12,5
79 Goh Jie Yi 1269 MAS 32w0 83s1 4w0 90s1 34w0 104s1 58w0 57s0 81w 3,0 32,0 7,50 15,0
80 Tan Wei Ting 1253 MAS 62s1 20w0 22s0 55w0 97s½ 94w1 41s0 88w½ 87s 3,0 30,5 9,25 13,5
81 Hugo Tan Wei Jin 1173 MAS 16s½ 45w½ 64s0 28w0 96s1 31s0 104w1 59w0 79s 3,0 30,5 8,25 13,5
82 Ryan Chan Yi Meng 1196 MAS 38w0 84s1 24w0 58s0 83w0 93s1 92w1 66s0 85w 3,0 29,5 9,00 12,0
83 Ong Ken Rui Gareth 1028 MAS 67s0 79w0 75s1 62w0 82s1 74w1 54s0 60w0 -0 3,0 29,0 9,50 13,0
84 Low Wen Jun 1195 MAS 8s0 82w0 106s1 41w0 93s1 66s0 90w1 64w0 92s 3,0 28,5 7,00 12,0
85 Elisha Chan Chu Heng 1127 MAS 51s0 105w1 45s0 72w0 100s1 89s1 24w0 50w0 82s 3,0 27,5 7,00 14,0
86 Sarah Koh-Caleb 1177 MAS 87w1 48s0 56s0 100w1 36s0 69w½ 72s0 78w½ 89w 3,0 27,0 7,75 15,0
87 Teh De Yong 1149 MAS 86s0 70w0 41s0 106w+ 102w1 60s0 89w1 65s0 80w 3,0 26,5 7,00 11,0
88 Lai Wei Xun 1191 MAS 58w0 60s0 92w0 99s1 90w1 65s0 96w½ 80s½ 91w 3,0 26,0 8,50 10,5
89 Ang Zhen Wei 1269 MAS 43s0 104w1 70s0 93w1 47s0 85w0 87s0 101w1 86s 3,0 25,0 7,50 13,0
90 Cyrus Nisban 0 MAS 56s0 73w1 54s0 79w0 88s0 98w1 84s0 100w1 95s 3,0 24,0 7,00 11,0
91 Chua Jia-Tien 1085 MAS 20s0 46w0 104s1 31w0 76s0 108w1 64s0 102w1 88s 3,0 24,0 3,50 10,0
92 Anna Ng Xuan-Ning 1118 MAS 22s0 64w0 88s1 69w0 78s0 107w1 82s0 104w1 84w 3,0 23,5 5,00 10,0
93 Yeoh Wen 1050 MAS 100s0 31w0 105s1 89s0 84w0 82w0 98s1 103s1 76w 3,0 21,0 5,50 9,0
94 Lye Yi Hui 1203 MAS 34w1 61s½ 3w0 59s0 38w0 80s0 102w1 71s0 97w 2,5 32,5 8,50 13,5
95 Loke Teik Leng 1178 MAS 27s0 33w0 109s1 63w0 107s1 72w½ 69s0 74w0 90w 2,5 27,0 4,75 11,5
96 Sulaiman Zaman 0 ENG 28s0 -1 39w0 53s0 81w0 105w1 88s½ 75w0 100s 2,5 26,5 5,50 11,0
97 Yeoh Ern 1100 MAS 48w0 30s0 108w1 60s0 80w½ 75s0 74s0 106w1 94s 2,5 24,0 3,00 9,0
98 Tan Min Wei 1181 MAS 11w0 108s1 18w0 66s0 104w0 90s0 93w0 -1 102s 2,0 25,0 2,00 8,0
99 Kevin Lim Kai Wen 1063 MAS 2s0 72w0 73s0 88w0 -0 -0 107s1 108w1 105s 2,0 24,0 1,00 3,0
100 Nur Islamurni Hj Yahaya 1418 MAS 93w1 57s0 68w0 86s0 85w0 106s1 77w0 90s0 96w 2,0 23,5 4,00 11,0
101 Kyle Lim Kai Wu 1076 MAS 23w0 34s0 76w0 108s1 -0 -0 106w1 89s0 0w 2,0 23,5 1,50 7,0
102 Michael Yeoh Seong Jui 0 MAS 65w0 53s0 -1 73w0 87s0 103w1 94s0 91s0 98w 2,0 23,0 3,50 9,0
103 Low Hao Jie 1120 MAS 61w0 17s0 107w1 50s0 65w0 102s0 108s1 93w0 104s 2,0 23,0 1,00 8,0
104 Lim Eng Hann 0 MAS 66w0 89s0 91w0 -1 98s1 79w0 81s0 92s0 103w 2,0 22,0 3,00 9,0
105 Tan Jia Xuan 1238 MAS 9w0 85s0 93w0 74s- 75w0 96s0 -1 107s1 99w 2,0 22,0 2,50 3,0
106 Tan Jia Jin 1049 MAS 35w0 42s0 84w0 87s- 109w+ 100w0 101s0 97s0 108w 1,0 22,0 1,00 4,0
107 Bernard Ong Yuan Jun 0 MAS 29s0 62w0 103s0 109w+ 95w0 92s0 99w0 105w0 -0 1,0 22,0 0,50 5,0
108 Jason Lim Tau Yi 0 MAS 54s0 98w0 97s0 101w0 -1 91s0 103w0 99s0 106s 1,0 19,5 0,50 4,0
109 Abdul Hakim bin Noordin 1082 MAS 44w0 18s0 95w0 107s- 106s- -0 -0 -0 -0 0,0 24,5 0,00 0,0

Round 9

Bo. No. Name Pts. Result Pts. Name No.
1 30 Tin Jun Hao 7 7 Yat Guo Jie 1
2 14 Muhammad Nurislam Hj Yahaya 7 Muhd Zikri Mat Zaki 31
3 3 Liew, Ken Yew 6 6 Muhammad Taufik Azman 18
4 53 Chong Shao Hong 6 6 Syazrin Abd Rahman 11
5 13 Tang Kar Khei 6 6 Lim Winsen 17
6 4 Madjidov Irgash 6 Lau Xian Hui Rudolph 74
7 15 Tang Wei Kit Wong Yinn Long 5
8 6 Yap, Wan Lin Muhammad Nuriman Hj Yahaya 10
9 19 Muhammad Anuwar Bin Abd Fatah Kelly Lim Pei Ying 32
10 38 Jason Teh Chee Ying 5 5 Madhavan, Olivia 2
11 27 Ng Jen Sheng 5 5 Mat Zaki Yeop 7
12 60 Daniel Choo Zhenghao 5 5 Siti Aisyah Sabirin 9
13 12 Muhd Zharif Bin Mokhtar 5 5 Naren a/l Odaiyappan 34
14 62 Shawn Foo Zhi Yu 5 5 Gan Leong Sitt 16
15 20 Ooi Yen Hoe 5 5 Dawson Tan Soon Wei 36
16 72 Marcus Chee Wei Ming 5 5 Ooi Boon Hao 24
17 26 Yeoh Li Yuan 5 5 Yee Jian Yang 50
18 28 Devansh Sanjay Doshi 5 Mohd Khairul Nizam Bin Johariy 67
19 54 Andrea Foo Zhi Xin Dielle Inmarn Lee 21
20 44 Dilwen Ding Tze How Ng Shi Xuan 52
21 51 Benjamin Lee Kah Teng Lee Jun Wei 104
22 48 Yoon Wei Ho 4 4 Amos Lai 8
23 49 Evan Loo Hsien Rong 4 4 Siti Khadijah Sabirin 23
24 55 Krystal Valerie Soh 4 4 Hoh Tjin Hui 25
25 29 Ng Shi Yang 4 4 Lee Zhi Wei 57
26 61 Wong Yi Chee 4 4 Andre Cheong Kai Bin 37
27 39 Ang Zhen Yuan 4 4 Anand Low Hong Ren 73
28 40 Tan Lu Quan 4 4 Ivan Lim Wei Jiet 75
29 41 Muhammad Nurihsan Hj Yahaya 4 4 Natania Ng Yi-Ning 96
30 66 Lim Yu Chia 4 4 Tan Jun Ying 42
31 109 Worasuda Atthaworadej 4 4 Kabir Singh 45
32 46 Tan Jia Yun 4 4 Lim Chee Kok Arnold 105
33 88 Teh Ming Min 4 4 Abigail Ng Xi-Ning 47
34 59 Tan Yin Kuang Mohd Hafizan Omar 22
35 76 Oo Zhi Xin Andi Hartarto Wardana 43
36 56 Lee Zhi Yan Muhammad Faqih Aminuddin 69
37 58 Nicolas Tan Yi Quan Fong Wei Siang William 71
38 84 Sarah Koh-Caleb 3 3 Ang Zhen Wei 63
39 64 Goh Jie Yi 3 3 Hugo Tan Wei Jin 85
40 65 Lim Yu Ning 3 3 Hj Yahaya Ahmad 87
41 86 Teh De Yong 3 3 Tan Wei Ting 68
42 98 Yeoh Wen 3 3 Jonathan Kow Wen Han 77
43 79 Ryan Chan Yi Meng 3 3 Elisha Chan Chu Heng 89
44 91 Anna Ng Xuan-Ning 3 3 Low Wen Jun 80
45 81 Lai Wei Xun 3 3 Chua Jia-Tien 93
46 83 Loke Teik Leng 3 Cyrus Nisban 102
47 78 Lye Yi Hui Yeoh Ern 92
48 33 Nur Islamurni Hj Yahaya 2 Sulaiman Zaman 108
49 70 Tan Jia Xuan 2 2 Kevin Lim Kai Wen 97
50 107 Michael Yeoh Seong Jui 2 2 Tan Min Wei 82
51 106 Lim Eng Hann 2 2 Low Hao Jie 90
52 99 Tan Jia Jin 1 1 Jason Lim Tau Yi 103
53 95 Kyle Lim Kai Wu 2 bye
54 35 Teoh Ern Sheng 0 not paired
55 94 Abdul Hakim bin Noordin 0 0 not paired
56 100 Ong Ken Rui Gareth 3 0 not paired
57 101 Bernard Ong Yuan Jun 1 0 not paired