Archive for the ‘Chess Tournament’ Category


Setelah sekian lama tidak mengemaskini blog Chess Apprentice, kali ini penulis merasakan terpanggil untuk kembali menulis. Kali ini penulis amat tertarik pada pertandingan TERBUKA UIAM yang telah berlangsung selama 2 hari pada 31hb Mac & 1hb April 2012, penulis beranggapan kejohanan ini adalah antara kejohanan yang sukar di Malaysia.

Di kemuncak pertandingan dalam pusingan ke-7 , pemain muda berbakat besar yang berusia 13 tahun iaitu Yeoh Li Tian telah menjadi perhatian umum setelah mengalahkan jaguh catur dari Filipina iaitu Ian Udani di papan utama.

Yeoh Li Tian (13 Tahun) menentang Ian Udani (Filipina)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sejak 2 tahun lepas Yeoh Li Tian telah menjadi perhatian dikalangan peminat catur tanahair dengan peningkatan mendadak beliau. Berumur 13 tahun pada ketika ini, anak kepada National Master Yeoh Chin Seng bekas Juara Kebangsaan Malaysia pada tahun 1993.

Pada pusingan akhir Kamaluddin Yusof atau lebih dikenali dengan gelaran “Abang Bro” dikalangan ahli 17Chessclub telah berjaya mencuri tumpuan dengan menewaskan pemain muda Yeoh Li Tian & seterusnya menafikan percubaan pemain muda ini untuk muncul sebagai juara kejohanan.

Antara aksi "Abang bro" ketika melancarkan "HIKMAT MAMAK SEPOSEN"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tatkala “Abang Bro” dihimpit kesusahan di dalam permainan, beliau telah melancarkan serangan terakhir dengan “Hikmat Istimewa” beliau yang dikenali sebagai “Hikmat Mamak Seposen”.

Advertisements

Nama

Rating

Mata

1.   Ahmad Wadudi

1720

6

2.   Abdul Wahab Abu Bakar

1834

6

3.   Faizal Andin

2010

6

4.   NM Mohd Kamal Abdullah

2177

6

5.   Adam Ulamah

1715

5.5

6.   Masrin Erowan

2012

5.5

7.   Fadly Taib

5.5

8.   Mohd Noh Anuk

1580

5

9.   Pacik Sarah

1580

5

10. Abdul Wahid Aying

5


Sila klik link dibawah untuk keputusan penuh pertandingan.

http://sabahchess.com/2011/sabah-tournament/sabah-starcity-labour-day-chess-open-2011-result/


Kategori  Lelaki Bawah 18 Tahun.

Nama

Bahagian/ Kawasan

Mata

 1. Kamarul harif Mohd Sukur

Utara

6.5

 2. Mohd Khairin Syazwan Rick

Tenggara

5

 3. Ahmad Awang Paun

Pedalaman

5

 4. Mohd Hisyam

Selatan

5

 5. Lawrance Louis

Sandakan

5

 6. Fauzi Izudin Rusli

Barat

5

 7. Nasrul Mohd Naim

Tenggara

5

 8. Clarance Thomas

Barat

4.5

 9. Raynol Gedion

Pedalaman

4.5

10. Mohd Hafiz Jeffley

Barat

4.5

Kategori Lelaki Bawah 15 Tahun.

Nama

Bahagian/ Kawasan

Mata

 1. Nestor K. Esmade Jr

Barat

6

 2. Mohd Safiq Irih

Tenggara

5.5

 3. Muhd Hazman

Barat

5.5

 4. Mohd Sazlee Hidayatullah

Tenggara

5

 5. Bryan Chong Kah Seng

Barat

5

 6. Joshua Louis

Barat

5

 7. Mohd Anuar

Selatan

5

 8. Yong Chun Kit

Tenggara

4.5

 9. Chiew Jian Wei

Barat

4.5

10. Awang Mohd Syafie

Selatan

4.5

Kategori Lelaki Bawah 12 Tahun.

Nama

Bahagian/ Kawasan

Mata

 1. Calvin Ramidi

Barat

6

 2. Ma Yong Zhuang

Tenggara

5.5

 3. Alvin Hiew Jia Hao

Barat

5.5

 4. Ahmad Farhan Hanafi

Tenggara

5.5

 5. Mohd Fadhlee Husaini

Tenggara

5

 6. Mohd Nurhakim Sayudi

Barat

5

 7. Mohd Alif Abdullah

Utara

5

 8. Muhamad Ijaz

Selatan

4.5

 9. Al Radzif Jukitlee

Tenggara

4

10. Axworthy Daryl Terrence

Utara

4

Kategori Perempuan Bawah 18 Tahun.

Nama

Bahagian/ Kawasan

Mata

 1. Aurora Fay Jimmy

Barat

6

 2. Mizy Mizearly Malek

Sandakan

5.5

 3. Quince Sipin

Sandakan

5.5

 4. Nurfateen Helmy

Barat

5

 5. Nurhafizah Hosdi

Barat

5

 6. Mandy Nial

Sandakan

5

 7. Fiona Donna Jion

Utara

5

 8. Junesiah Lajimin

Barat

4.5

 9. Ummi Munirah Lahalim

Tenggara

4.5

10. Fhellys Mataus

Utara

4.5

Kategori Perempuan Bawah 15 Tahun.

Nama

Bahagian/ Kawasan

Mata

 1. Hazliyatul Nazawa Aktiar

Barat

6.5

 2. Karmelisa Esmade

Barat

5.5

 3. Aina Farzana Abd Rait

Sandakan

5

 4. Shahira Suzila Abdullah

Tenggara

5

 5. Masitah Mohd Abas

Tenggara

5

 6. Dayangku Anis Syaifa

Selatan

5

 7. Dephnie Velarie Tascha

Barat

4.5

 8. Nurfaeqah Ezza Haneef

Barat

4.5

 9. Khairunisa Nazwa Abdullah

Utara

4.5

10. Noor Rafidah Fifi Anwar

Barat

4.5

Kategori Perempuan Bawah 12 Tahun.

Nama

Bahagian/ Kawasan

Mata

 1. Jenet Dexvera Juni

Barat

6

 2. Chatrine Elvera Chin

Tenggara

6

 3. Kimberly Ninavau Christia

Barat

6

 4. Jennica Fay Jossly

Utara

5

 5. Cinderella Justin

Utara

5

 6. Yong Li Chang

Tenggara

5

 7. Marianeh Ayim

Utara

5

 8. Atifah Muarifin

Barat

5

 9. Siti Mardiana Adzlee

Sandakan

4

10. Claribel

Selatan

4